Stiilispikker

STIILISPETS ANNAB NÕU: kas on vastuvõetav kanda tööl PLÄTUSID? (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 2. august 2018, 14:21
 PantherMedia/Scanpix
„Kas võiks olla vastuvõetav kanda suvel tööl rannaplätusid?“ küsiti GQ stiilidirektorilt Teo’lt. „Pean silmas seda, et need näevad ägedad välja ja on lihtsalt ülimugavad. Mina kannan neid ilmselt nagunii, aga oleks huvitav kuulda spetsialisti arvamust.“

„Plätud on kingade maailmas sama, mis mullet soengute maailmas,“ vastas stiilispets. „Kui kavatsed minna välja sellise välimuse peale, siis on võtmesõnaks ettevalmistus, kõige olulisem kontekst ja kui valid vale stiili, siis näed lõppeks välja nagu viiekümnendates Kesk-Euroopa rammumees.“

Teo sõnutsi tuleb seda kõike oma kontoririietust planeerides arvesse võtta. Enda sõnul ei soovitaks ta sisuliselt kellelgi kanda töökeskkonnas mingit sorti varbaid paljastavaid jalatseid. Aga kuna nõu küsinu näib siiski olevat otsustanud seda teha, siis soovitaks Teo tal jälgida kolme reeglit – nii on vähemalt mingi šanss, et päris puusse plätukandja ei lähe.

1. „Mida iganes sa ka ei teeks, ära mingil juhul mine plätude koos sokkidega kandmise teed,“ hoiatas stiiliguru. Tema sõnul on selline look reserveeritud alla 25-aastastele Grammy võitjatest muusikutele.

2. „Vaata selliseid kaubamärke nagu Berluti, Dries Van Noten ja Rick Owens, kel on pakkuda kontorikõlbulikke ja täiskasvanulikke valikuid,“ lisas ta. Kõigil neil brändidel on olemas elegantsed nahast plätud. Kanda võiks selliseid õhukeste siidist või ultrakergest villast pükstega.

3. „Lõpetuseks, ükskõik kas sa liigud plätudega kontoris või kannad neid lihtsalt kodus, enne nende jala otsa torkamist on kohustuslik läbida korralik pediküür,“ pani stiilispetsialist südamele. Ta soovitas teha spetsialisti juures meditsiinilise pediküüri protseduuri – kolleegid olla selle eest kindlasti tänulikud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee