Kvaliteetset mootorsaagi tuleb korraliselt hooldada. Et see ikka kaua töökindlana kestaks.

Mootorsae hoolduse juures on kõige olulisem sae korralik puhastamine. Sae kahetaktiline mootor on õhkjahutusega. Veendu, et kõik jahutusribid starteri korpusel ja silindril on puhtad ning ei ole saepurust ummistunud. Ummistunud jahutusribid viivad mootori väga kiiresti ülekuumenemiseni, mille tagajärjel jookseb mootor kokku.

Mootori töötamiseks on vaja kütust, sädet ja õhku. Määrdunud ja ummistunud õhufilter takistab sae mootoril korralikult töötamast ning vähendab töö efektiivsust. Jälgi, et nii talvisel kui suvisel hooajal kasutad selleks ettenähtud õhufiltreid.

Karburaator tuleb hoida võimalikult puhas, et saepuru ja mustus ei satuks karburaatorisse.

Mootor vajab töötamiseks sädet. Vaata üle sae süüteküünal. Õiget kütuse ja õhu segu vahekorda näitab ilusat kohvipruuni värvi elektrood.

Mootorsaag töötab pööretel kuni 13800 p/min. See tekitab väga tugevat vibratsiooni, millega peavad toime tulema mitmed sae konstruktsioonis olevad puksid. Kontrolli, et need ei oleks mõranenud või katki. Deformeerunud puksidega tekib käepidemesse tugev vibratsioon, mis takistab sae normaalselt tööd.

Õngitse filtrid kütuse- ja ketiõlipaagist konksuga välja ning hinda filtri värvust. Määrdunud filtri tunned ära hallikas-mustja värvuse järgi.

Saeketi õlitus toimub juhtplaadi kanalite kaudu. Puhasta plaadi õlitusavad, et kett ei jääks kuivaks. Seda saad hõlpsasti teha traadijupi abil. Juhtplaadi juures jälgi, et keti soon oleks ühtlase kõrgusega.

Selle kontrollimiseks aseta plaat siledale pinnale - kui see kukub külili, siis käia soone seinad siledaks või osta võimalusel uus latt. Ühtlase kulumise tagamiseks pööra juhtplaati regulaarselt ümber. Puhasta ka juhtplaadi soon väikese kruvikeerajaga.

Kuidas kontrollida veotähikut, siduritrumlit ja ohupidurit ning mida veel peaks sae hooldusest teadma, loe edasi portaalist kodus.ee.

Jaga artiklit

4 kommentaari

U
uus kütus   /   22:40, 4. aug 2018
sööb nad kõik kiiresti läbi. spets bensiin on 5 liitrit 25 €
S
See kõik on tore  /   14:44, 4. aug 2018
Andke mulle kätte saag, millel kõik need tõepoolest vajalikud toimingud tehtud ja ma lasen selle mootori 10 minutiga kokku.
KETT!!! Kett peab terav olema ja puruhammas õige kõrgusega, siis on sael ja teil lõbus. Nüri ketiga sael elatakse jõuga seljas, aetakse maks pöörded saba alla ja otsas see masin ongi...

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis