Stiilispikker

7 stiilinippi, et peita mehetisse (ja muidu ka pekki mahendada) 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 3. august 2018, 14:45
 PantherMedia/Scanpix
Kõiki mehi pole õnnistatud üliheade geenide, treenimiseks vajaliku järjepidevuse ja vastupandamatu isuga lehtsalati järgi. Mõnikord on tulemuseks see, et mehele kasvavad kaalu kogunedes rinnad. Tissid. Sellised, mille naine pakiks vähemalt A- kui mitte B-suuruses rinnahoidjatesse. Mehetisse võivad tekitada ka selline meditsiiniline seisund nagu günekomastia ja muuhulgas ka erinevad kasvajad. Men’s Health palus stilistilt abi küsimuses, kuidas saaks mees õige riietuse abil oma rindu (ja tegelikult ka üleüldist paksust) mõnevõrra mahendada ja oma ihuhädas siiski normaalne välja näha. Stilist pakkus välja seitse soovitust. 

1. Suru probleem kokku

Kanna alusrõivana eeskätt spordis kasutatavat kompressioonsärki. Korseti moodne järeltulija surub rindu veidi kokku.

2. Peida suuri hädasid väikese mustritega

Probleemse piirkonna kohal saab kasutada teatavat kamuflaaži ehk mustrilisi riideid. Aga särgimuster tuleb hoolikalt valida. Soovitavad on väikesed mustrid, mis ei ole taustaga värvi poolest liiga suures kontrastis. Näiteks väiksed mustad ruudud tumesinisel kangal.

3. Mõtle paksult

Jahedamas kliimas on paksudel meestel eeliseid, sest nad saavad kanda paksemaid riideid ja mitmeid riidekihte. Aga ka mõõduka kliimaga piirkonnas saab mees hankida veidi paksemast kangast riideid ja vältida õhukesi või sulgjaid.

4. Leia õige suurus

Ära tee seda viga, et arvad, nagu kataks kottis riiete kandmine sinu ihuvead ära. Nii näeb paks rind või istmik veelgi paksem välja. Liiga ihu ligi riided võivad aga samas olla viga paljastavad. Kanna riideid, mis on sulle parajad.

5. Võta kontrasti maha

Vähenda kontrasti oma üla- ja alakeha katvate riiete värvi vahel. Kui kannad heledaid pükse ja tumedat särki, siis paistad lühem ja paksem. Aga see töötab ka vastupidi: tume särk koos tumedate pükstega muudab keskkoha ebamäärasemaks ja ka paks ning rinnakas mees võib täitsa hea välja näha.

6. Väldi valget

Ülakeha on soovitav katta tumedate või neutraalset värvi riietega. Valge särk teeb rindkere visuaalselt suuremaks.

7. Triibuta end saledamaks

Suurem osa ülikondadest muudab kandja oma värvi ja tekstuuriga sirget püstist triipu luues visuaalselt saledamaks. Peenikese püstitriibuga ülikonnad teevad seda veelgi efektiivsemaks. Aga suuremaid mustreid tasub ülikonda valides vältida – näiteks (akna)ruute või šotiruudulist.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee