Stiilispikker

Merel või sadamas: mida kannab stiilne mees (jaht)laeva pardal? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. august 2018, 11:40
 PantherMedia/Scanpix
Meesteväljaande GQ stiilidirektorilt küsiti nõu: mida panna selga jahtlaeval toimuvale peole? Kutsele oli riietumisstiiliks ehk dresscode’iks märgitud „suviselt šikk“. Täiendame ja laiendame moespetsi vastuseid omalt poolt, võttes aluseks küsimuse „mida võiks stiilne mees kanda rannabaaris, jahtlaevareisil, sadamas daamiga jalutades või kasvõi praami päikesetekil, aga igatahes merega seotud üritusel?“

GQ stiilispetsialist Teo leidis esiteks, et kutse jaoks riietumisstiili välja mõelnu tuleks kohe sadamast lahkudes üle parda heita. Sõna „šikk“ olevat üldse lihtsalt üks luksatus, mida kasutatakse siis, kui kuidagi ei leita sünonüümi „elegantsele“. Põhisõnum on aga see, et peoperemehe või –naise arvates ei peaks külalised ilmuma kohale lühikestes rannapükstes ja varbavaheplätudes.

Parim valik on Teo arvates kerge ja õhuke siidsärk – midagi klassikaliselt elevandiluuvärvi nagu näiteks Holland & Hollandi toodang või särtsakamat Versace’ilt. Jalas võiks olla soliidsed kitsama lõikega puuvillased või linased šortsid. Jalanõudel ei tohiks kindlasti olla musti taldu – need määrivad jahi valge teki ära.  

Aksessuaaridest võiks komplektiga sobida näiteks sidrunikarva klaasidega aviaator-päikseprillid ja ehk ka näiteks kaelakett.

Kui lõpust ehk aksessuaaridest alustada, siis on ÕL Mehele samuti aviaatorprillide usku ja särgikaelusest võiks kaelaehe paista küll. Mis puutub särki, siis võiks see kindlasti olla kraega ja kasvõi paari nööbiga: puuvillane polosärk sobib kindlasti, aga hele triiksärk samuti. Klassikaline ja ehk veidi igavavõitu lähenemine on tõmmata selga bretooni- ehk triibuline meremehesärk.

Kas püksid peaksid olema heledad, kui mitte valged, siis beežid ja puuvillast või linasest materjalist. Jalga veel heleda tallaga tennised või kasvõi ketsid.

Aga meie sadamad ja meri ei asu kuskil Vahemere ääres ja kindlasti peaks mehel olema kaasas midagi särgile peale tõmbamiseks: näiteks kasvõi helesinine teksatagi või vaba lõikega heledamat värvi pintsak.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee