Ratniku teadusprogrammi raames loodud tulevikusõduri varustuse tutvustus mullu suvel Moskvas. (TASS/Scanpix)

Venemaa valitsus kavatseb lähiajal näidata avalikkusele uut kamuflaažitehnoloogiat. Popularmechanicsi teatel võimaldab see maavägedel – nii sõduritel kui tehnikal – kameeleonina maastikku sulanduda.  

Sõjalise maskeeringu arendas välja Venemaa kaitsetööstusettevõte Rostec ja uut kamotehnikat demonstreeritakse sel nädalal Moskvas kaitsetehnika väljapanekul „Army-2018“.

Vene meedia teatel suudab maskeering sõltuvalt sõdurit ümbritsevast keskkonnast oma värvi ja mustrit muuta. Rosteci juht Sergei Tšemezov teatas, et tehnoloogia „suudab peegeldada värvimuudatusi ja jäljendada keerukaid graafilisi kujutisi kuni tuules hõljuvate puulehtedeni välja“.

Esialgu näitab Rostec uut kamuflaažisüsteemi sõjaväekiivril. Pole teada, kuidas tehnoloogia täpselt toimib, aga teadaolevalt on see „elektrooniliselt kontrollitav“. Rosteci väitel saab tehnoloogiat kasutada sõdurimundritel, aga lisaks isegi tankidel ja soomusmasinatel.

Kamuflaažisüsteem on üks osa arendusprogrammist Ratnik-3. Kümneaastane programm loodi just Venemaa maaväe varustuse parandamiseks ning moodsamaks on muudetud nii turvist, rännakuvarustust kui relvi. Rosteci teatel on sõjaväele üle antud 120 000 Ratniku komplekti.

Jaga artiklit

16 kommentaari

K
kameeleon  /   23:15, 27. aug 2018
aga kui batareid tühjaks saavad?Kas selleks puhuks on akvarellvärvid kõikidel kaasas?
C
Cac  /   12:46, 22. aug 2018
Kogu see Venemaa naeruvääristamine ja tingimusteta pahaks tembeldamine pole muud, kui Venemaa propaganda vastupropaganda ehk väga suures osas liialdus nagu propaganda üldse.
Kindlasti on seal igasugu jama ja naeruväärsusi, aga nagu seda meil ei oleks või siis "läänes".
Kui kuulata kogu seda propagandavärki ilma igasuguse isikliku kriitikameeleta peaks Venemaa olema juba vähemalt pool maailma ära vallutanud ja samal ajal peks olema ka nende majandus täiesti kokkukukkunud ja riik hävinud - ei tea kuidas see küll korraga võimalik oleks ?!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis