21. augustil avaldatud propagandafoto Põhja-Korea diktaator Kim Jong-unist (KCNA via Reuters)

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas esmaspäeval intervjuus Reutersiga, et just tema peatas Põhja-Korea tuumakatsetused. ÜRO sõnul olukord siiski nii roosiline ei ole.

Põhja-Korea ei ole lõpetanud tuumaprogrammiga seotud tegevust, teatab ÜRO tuumajärelvalve agentuur äsja avaldatud raportis. Vähe sellest, et eraklik riik ei näita mingeid märke, et tuumaarendustel otsi kokku hakkaks tõmbama, on Põhja-Korea viimase aasta jooksul toime pannud mitu otsest ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonide rikkumist.

Agentuur märkis lisaks, et raporti koostamine oli äärmiselt keeruline, kuna otsestele andmetele Põhja-Koreas ligipääsu ei ole. Teadmisi sellest, mida Põhja-Korea tuumaprogramm endast kujutab, on aina vähem ning aina raskem on nende kohta täpset infot leida.

Põhiliselt peavad agentuuri töötajad kasutama satelliitpilte ja avalikku infot, kuid ühelegi tuumakatsetuste alale neid ligi pole lubatud.

Jaga artiklit

1 kommentaar

!
!!!  /   13:41, 22. aug 2018
Senini ei ole ükski tuumariik veel on tuumarelvadest loobunud. On ainult üks erand, Ukraina, kes loovutas Budapeesti memorandumiga Venemaale need 200 tuumalõhkepead, mis jäid tema territooriumile pärast NSVL lagunemist. Oma arust tegui Ukraina head kaupa, saadeks vastutasuks Venemaa lubaduse ning allkirja, et Venemaa kaitseb Ukraina territoriaalset terviklikkust ning julgeolekut. Aga vaat mis tegelikult välja tuli! Mis on edaspidi teistelegi hoiatavaks näiteks ning õpetuseks.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis