Gambrinus rõõmustas marjase kodumaise berliini valgeõlle üle.

Mari (Pühaste / AF Brew, Eesti), pdl 0,33 l, alc 3,5% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Berliner Weisse“, hinnang 59 punkti.

Tootjainfo: „Berliner weisse with black currant, raspberry and dewberry.

Väike lihtne pudel, pruulikojale omaselt värviküllane ja kunstipärane sildike on musine ja mahlane. Roosamanna-karva vaht täidab pool klaasi, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - hämuselt tuhmpunane. Aroomis on tunda nii sõstart kui vaarikat, kolmandat marja - mis on vist murakas? - ei oska tabada.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapukas ja mahlane. Keskmaitse jääb samamoodi mahlaseks, kuid tõmbub ka kuivaks ja kargeks. Lõppmaitse värvub magusamaks, parkides samas marjakestadega keelekülgi. Järelmekk tõmbub mõrkjamasse külge, tooni hakkavad andma sõstraseemned, keelepära on kuiv ja parkunud.

Kerge kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapukas-magusakas-hapukas-mõrkja buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Kuumaks suveajaks oivaline klaasike, eriti kui pakkuda koos arbuusiga.

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
Anton  /   17:29, 23. aug 2018
Õlle kõrvale käivad juust, soolaoad, pähklid või vorstikesed! Arbuusi antakse lastele õlle asemel! Kui ma tahan marjamaitset, siis sööngi marju, õllejoomine on püha üritus!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis