(pixabay.com)

"Olen olnud mitmeid kordi töövõimetuslehel küünarliigese põletiku tõttu, mida arsti sõnul põhjustab käte ülekoormamine tööl. Arst ütles ka, et peale töölt eemalolekut ja ravi tuleb tööle naasmisel vähendada töökoormust, sest muidu võib haigus korduda. Kas seaduse järgi on tööandja kohustatud töökoormust vähendama?" küsib murelik lugeja.

Tööinspektsiooni töökeskkonna spetsialisti Indrek Avi sõnul on luu- ja lihaskonna ülekoormushaigestumisele järgnev töövõime taastamine tulemuslik erialaarsti, töötervishoiuarsti, füsioterapeudi kui ka tööandja ja töötaja koostöös. "Töökoormust suurendatakse järk-järgult ning liigne koormamine võib kaasa tuua haiguse kordumise.

Tööandja on kohustatud viima töötaja ajutiselt või alaliselt teisele tööle või kergendama ajutiselt töötingimusi töötaja nõudmisel ja arsti otsuse alusel. Ühtlasi on töötajal õigus eelnevat nõuda. Kui muudatused ei põhjusta tööandjale ebaproportsionaalselt suuri kulusid ning teise töö pakkumist võib mõistlikult eeldada, pakub tööandja töötajale teist tööd, korraldab vajadusel täiendusõppe, kohandab töökohta või muudab töötaja töötingimusi. Siin on abiks pädeva ja tegusa töökeskkonnaspetsialisti olemasolu ettevõttes ning koostöö tegemine töötervishoiuteenuse osutajaga.

Seaduses sätestatud üldpõhimõtte järgi peab tööandja töötaja füüsilise ülekoormuse vältimiseks kohandama töö töötajale võimalikult sobivaks. Kui selleks on tahe, siis leitakse koostöös võimalused."

Vaata rohkem tööinspektsiooni portaalist tööelu.ee.

Jaga artiklit

2 kommentaari

?
???  /   03:18, 28. aug 2018
Kas olete Kuu pealt kukkunud või? Muidugi mitte! Ka minul olid liigeseprobleemid ja et ma pidin pidevalt arstide vastuvõttudel ning raviprotseduuridel käima (mis toimuvad kahjuks tööajal), siis häda sunnil ma vormistasin end täistöökohalt poolele töökohale, 20 tundi töönädalas. Sest muidu ei olnud võimalik töö ajal regulaarsetel, iganädalastel vastuvõttudel ning ravil käia. Ülemused olid meelsasti valmis mulle vaid pool palka maksma, kuid samas nõudsid kategooriliselt, et ma poole töökohaga vähemasti kolmveerand täiskoha tööd ära teeksin. Et muidu ei tasuvat minusugust pidada. Kui juhtisin tähelepanu, et see on sisuliselt võimatu, siis tehti mulle vihje, et kes keelab mul siis nädalas tasuta ületunde juurdeteha, kui sa ülemuste poolt ette antava koormusega toime ei tule. Et kui sa 20 tunniga hakkama ei saa, eks tee siis veel nii 6-10 tundi tasuta tööd juurde. Aga kui ma hakkasin neile tööseadusandlusest rääkima, siis olin paha ning sain üsna varsti kinga.
J
Jup  /   11:03, 27. aug 2018
Tööandja kipub kaasajal töötajale, kes on ülekoormusega hädas, ütlema, et kui ei saa hakkama, siis ei pea siin olema. Vat nii.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis