Reis

6 nippi, kuidas vältida reisil tüssata saamist ja turistimasse 

Ohtuleht.ee, 2. september 2018, 14:56
 PantherMedia/Scanpix
Daily Mail vahendab arutelu veebikeskkonnas Quora, kus mõtiskleti, mil moel reisil olles vältida turistimasse ja tüssata saamist.

Tee oma reisikava vastavalt huvidele, mitte turistilõksudele. Guugeldades ja esimesi vasteid avades on ju eriti lihtne leida, millised on kõige populaarsemad turistilõksud. Tee aga põhjalikumat uurimistööd ja leia need erilised mitte nii turistikad kohad ning naudid kõike palju enam! Pealegi on mitteturistikad kohad tavaliselt odavamad.

Riietu nagu kohalik või seljakotireisija. Kindlasti ei tohiks reisil kanda kalleid rõivaid, sest nii jääd pättidele silma ning kaupmehedki leiavad, et sind võiks tüssata. Samuti ei tohiks lehvitada oma kalli kaamera ja nutitelefoniga. Selle asemel riietu tagasihoidlikult – nagu sa oleksid kohalik või siis seljakotireisija, kellel pole palju raha.

Pane äratuskell vara helisema. Ka turistilõksud võivad olla ägedad, kui satud sinna enne seda, kui massid saabuvad. Seega eelista vaatamisväärsuste juurde minnes varasemaid kellaaegu.

Reisi madalhooajal. Kõrghooajal on kõik ülimalt kallis. Kui tahad säästa ja mitte näha inimmasse, siis eelista reisida madalhooajal.

Uuri, millised on kohalikud petuskeemid. Infot saad internetist – reisifoorumid on täis sellekohaseid teemasid.

Väldi söögikohti, millel on tekstid inglise keeles. Ilmselgelt on need kohad suunatud välismaalastele ja võib ainult eeldada, et kõik on liiga kallis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee