Kasulik

JÕUMEHELE JA VANAKÜLMIKU VEDAJALE: kuidas õigesti raskust kantida? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. august 2018, 16:20
 Pixabay
Oletame, et pead aidanurgast jäätmejaama viimiseks auto järelkärusse toimetama rikkis külmiku, mille vanavanemad sinna kunagi vedasid – sest „ehk läheb kunagi vaja“. Või tahad trenni mõttes teha üht eriti nõudlikku harjutust, nimelt traktorikummi kantimist. GQ õpetab tehnikat, kuidas sooritada kantimist nii, et tulemus oleks efektiivne ja kantija samas endale liiga ei teeks.

Väljaanne märgib, et enne hiiglasliku traktori- või rekarehvi haaramist tasub algajal kindlasti panna tehnika paika mõne kergema kummiga. Olulisemaid asju on korraliku tõmbamishoo sissesaamine käte rehvi alla ajamise järel – et siis asendit vahetada ja rehv üle oma raskuskeskme lükata. 

1. Kükita sügavalt maha, puusad all ja tahapoole lükatud, jalad õlgade laiuselt laiali sirutatud. Põlved ja jalalabad peavad olema õigesti joondatud ehk osutama samas suunas.

2. Aseta käed rehvi alla, sõrmed laiali aetud. Lükka puusi tahapoole, hoia pea sirgelt ja õlad laiali. Suru rindkere vastu rehvi.

3. Fikseeri käsivarred ja õlad paika, küünarnukid kergelt väljapainutatud.

4. Hoia selg sirge ja pea püsti ning suru rehvi jalgade ja puusade jõul ülespoole.

5. Tekita esimese tõmbega piisavalt hoogu, et „saada rehvi alla“ ning vahetada hoo pealt tõmbamise altkäeasend tõukamise-surumise pealtkäeasendiks. Asendivahetusel kasuta käeselga.

6. Astu ettepoole ning kasuta kogu keha jõudu, et lükata rehv püsti ja teisele poole ümber.

7. Keskendu sellele, et heide ja tõstmine toimuks ühe sujuva manöövrina, kiiresti ja hea tehnikaga.

Puhka pärast iga kantimist 60 sekundit. Tee alustuseks 4-6 kordust.

Kindlasti ei tohi enne rehvikantimist unustada soojendust.

Ah jaa, kui hakkad kantima vana külmikut, siis võta sellest eelnevalt klaasist riiulid välja ning kinnita voolujuhe kuhugi mehhanismi külge, et see sulle kantides jalgu ei takerduks. Ka on mõistlik avanema ja kantimist takistama kippuv uks näiteks paari tüki toruteibiga kinnitada.

 Pixabay

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee