Päevaretsept

VIDEO | Õllejooksu võitja sai häbistava disklahvi (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 31. august 2018, 18:33
 Kuvatõmmis7YouTube
Kanadas peetud õllejooksu „Beer Mile World Classic“ tänavune võitja diskvalifitseeriti ja uus maailmarekord loeti kehtetuks, sest välejalg osutus napilt liiga kehvaks õllekõriks.

Sel kuul tegi Corey Bellemore midagi uskumatut, kirjutab Esquire. Ta osales Vancouveris Swangardi staadionil peetud õllemiilivõistlusel ja purustas senise maailmarekordi, läbides 1,6-kilomeetrise distantsi 4 minuti ja 24 sekundiga.

Aga see pole õnneliku lõpuga lugu. Nimelt on võistlusel „Beer Mile World Classic“ ranged reeglid ja näiteks aitavad need rajalt eemale hoida õllekõhuga kuuspakisõpru. Üks reeglitest on see, et iga võistleja peab lisaks nelja staadioniringi läbimisele ära jooma neli 0,33-liitrist õlut. Üks õlu, üks ring, üks õlu, üks ring jne.

Aga nagu selgus, ei suutnud Bellemore piisavalt õlut kulistada. Kohtunikud avastasid, et mees oli jätnud ca 135 milliliitrit humalamärga manustamata, ta sai ametliku disklahvi ja maailmarekord tühistati. Kusjuures jooksjatel oli lubatud jätta pudelitesse alles kuni 120 ml ehk võitja ületas lubatud piiri vaid poole untsiga.

Diskvalifitseerimise juures on Bellemore’i jaoks eriti häbistav see, et mees lõi tegelikult üheksa sekundiga iseenda mullu kehtestatud rekordit: mullu lõpetas ta õllemiili ajaga 4:33. Ja seega võitis tänavu võistluse Dale Clutterback, kelle tulemuseks oli (kasutatud Foxnewsi andmeid) 4:47.

Elukutseline jooksja Bellemore säutsus pärast võistlust: „Ära kunagi torma läbi elu. Järgmine kord läheb paremini!“

Võistluse videost saab vaadata sportlaste meisterlikkust, kuulata vingeid kommentaare ja näha üht kutti oksendamas.

2 KOMMENTAARI

ä
äkki 31. august 2018, 19:34
pani õlle asemel viina,see ajab rohkem kuraasi täis.
p
paljastuhnur 31. august 2018, 19:15
Mis siin häbistavat oli? Ah, piidrik?

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee