Tehnika

TEGUS SÜGIS HIRMUTAB? Võta suvest viimast maailma kõige mõttetumate äppidega! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 31. august 2018, 14:32
 Kuvatõmmis
Üle aastate ilusaim suvi ja päikeselised ilmad on seljataga, kohe on ees uus sügishooaeg – suverammestusest tuleb välja astuda ja panna ajud tööle kas kontoris või koolis. Selleks, et viimasel suvenädalavahetusel veel möödunut meenutada ja proovida aju korrakski eesootavast välja lülitada, tulevad appi toimekad äpimeistrid, kes on valmistanud kamaluga erinevaid rakendusi, mida mitte kellelgi tegelikult vaja pole. Mis aga sellegipoolest eesootavat stressirohket perioodi pehmendada võimaldavad, pakkudes täiesti mõttetegevust mittenõudvat ajaveetmisvõimalust ja ka ZEN-momenti. Elisa telekomivaldkonna juht Mailiis Ploomann pani kokku loetelu nendest äppidest, mille võiksid suvelõpetuseks endale telefoni tõmmata ning seejärel südamerahuga kustutada.

Elektripardel

Kas sa oled kunagi mõelnud sellele, kui äge oleks endal või oma sõpradel habet ajada ja näha, kuidas nägu suriseva masinaga raseeritud saab? Kui oled, on see äpp just sulle - ShaverSuper (Android) või Electric Shaver Prank (iOS) annavad võimaluse sõpradega vähemalt minutijagu lustida, valides piiramiseks erineva tiheduse ja värviga habemeid. Kui sa aga sellele mõelnud pole, siis proovi – saad ka pildi ette, mismoodi habemeajamine käib!

Metalliotsija

Eestiski oli möödunud suvel randades siin-seal näha pika varre otsa torgatud sõõriga ringi käivaid aardejahtijaid, kes rannaliste kaotatud sõrmuseid-kaelaehteid otsivad või suisa viikingiaegseid aardekirste kalastavad. Kuid tänu nutirakendusele on see võimalus ka sul oma koduaias – tipi vaid rakendustepoe otsinguaknasse sisse Metal Detector ning su ees on suisa valik erinevatest rakendustest, mis aardeotsingul abiks. Äpimeistrid väidavad isegi, et nutitelefon tõepoolest ongi metalliotsimisel abiks, kasutades selleks seadme magnetsensorit. Rakendus peaks ära tundma metalli (küll mitte alumiiniumi) ning töötab kõige paremini 15-sentimeetriselt kõrguselt. Seega – kui sa naabrite ees ei häbene, siis telefon kätte ja mööda hoovi ringi roomama. Sest äkki just sinu õues peitub mõni hinnaline muinasaja aare!

Putukapeletaja

Kuigi suvi läbi, loodavad paljud ilmselt, et ehk õnnistatakse meid veel ka kauni vananaistesuvega. Kuid nagu teame, on soojadel väljasistumistel tüütuks kaaslaseks kõikvõimalikud putukad alates sääskedest ja lõpetades kõiksugu väiksemate kihulaste ja jumal teab veel kellega. Nad on inimkonnaga olnud aastatuhandeid ja jäävad ilmselt veel sama kauaks ning paljudele meist teadaolevalt on ainuke abivahend nende vastu sääsetõrjepihusti või suitsuküünlad.

Ent taaskord tuleb appi kõikvõimas nutitelefon. Kui tipid sisse Anti Mosquito Simulator või Anti Mosquito Repellent, peaks vaid installeerimisnupu kaugusel sinust olema rakendus, mis muudab telefoni putukatele erakordselt ebameeldivat kõrgsageduslikku heli eritavaks peletiks ja õhtu peaks olema muretu. Kas see ka nii on või kuuleb seda põrisevat peletihäält vaid su grilliseltskond, jääb igaühele katse-eksituse meetodil välja selgitada.

Kes hoiab kauem?

Kui kõik eelnev on juba proovitud, muinasaardeid pole leidnud ning putukate minemaajamiseks pead jätkuvalt supermarketi kaubavalikuga leppima, tasuks proovida midagi eriti nõudlikule ajule.

Kui soovid teada, kui kaua järjepanu suudad oma näpuga nutitelefoni ekraanil hoida all ühte nuppu, siis otsi Androidist rakendust Button või iOS-ist Hold the Button. Ning vaata, kas jaksad näppu ekraanil kuvataval nupul hoida minut, veerand tundi või suisa pool päeva. Rakendus annab võimaluse ka ööpäevadepikkuseks ajugümnastikaks ning ühtlasi salvestab su edetabeli, et igal järgmisel korral oma treeningkava võrrelda. Geniaalne!

 Kuvatõmmis

Eimiski

Ja lõpetuseks jääb nagu ikka, kõige parem. See on Eimiski. Just nimelt, ongi rakendus nimega „Do Nothing“ või „The Nothing“, vastavalt Androidi ja Apple'i seadmetele. Selle rakenduse kasutamine on juba tõeline zen-meistriklass – vähe sellest, et rakendus su telefonis mitte midagi ei tee, surub ta ka sind ennast kohe absoluutselt mitte midagi tegema. Mis on ju tegelikult enne toimeka sügistalvise hooaja algust täitsa tore!

 Mailiis Ploomann

Veebilehti kah

ÕL Mehele soovitab omalt poolt üht-teist ka nendele, kes äppe tõmmata ei viitsi ja tahaksid mõttetult aega raisata arvutikuvari taga. Näiteks SIIN ja SIIN saab lasta end suunata mõnele täiesti kasutule veebilehele. Ja SIIN saab niisama hiirega vehkida ehk ilma klikkimata joonistada numbritest kujundeid, mis kohe ära kustuvad. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee