2
fotot
Pommitamise järel: elanikud üritavad tulekahjusid liiva kühveldades kustutada (AFP/Scanpix)

Väidetavalt pommitasid Vene lennukid teisipäeval Süüria Idlibi provintsi, et teha teed Süüria valitsusvägedele, vahendab BBC. Kardetud rünnakut on juba ette kritiseerinud nii ÜRO kui Ühendriikide president Trump.

USA president hoiatas Süüria diktaator Bashar al-Assadi Idlibi ründamise eest, kuid Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov vastas hoiatusele, et Süüria armee valmistub hävitama Idlibis asuvat „terroristide hälli“. Peskov väidab, et Venemaa võitleb kõigest al-Qaida terroristidega, kes lähedalasuvaid Vene vägede baase kimbutavad.

ÜRO hoiatas Venemaad ja Süüriat, et õhurünnak süvendab veelgi Süüria humanitaarkatastroofi. Staffan de Mistura, ÜRO esindaja Süürias, palus Venemaa ja Türgi võimusid, et need al-Assadile aru pähe paneks - oma rahva vastu korraldatud veresaun Idlibis ei lõpe hästi.

Kolmkümmend pommi tabasid kuutteist Süüria mässuliste käes olevat ala Idlibi provintsis ja selle lähistel. Süüria opositsioonimeedia sõnul olid rünnakute sihtmärgiks mitu väikest küla. Kinnitamata andmetel hukkus ühes külas vähemalt kolm tsiviilisikut. Teisipäevane pommitamine on osa laiemast Süüria valitsuse eesmärgist Idlib vastaste käest tagasi võita - see on viimane maa-ala, mis veel mässuliste kontrolli all.

(AFP/Scanpix)

Jaga artiklit

16 kommentaari

M
mees  /   08:23, 6. sept 2018
Süüria ja Venemaa nimetavad neid terroristideks, tegelikult on need oma kodumaal elavad inimesed, kes ei soovi elada diktaator Assadi valitsemise all. Kõigest sellest saigi sõda alguse, Assad hakkas rahumeelseid demonstrante tapma. Obama oleks pidanud omal ajal otsutavalt tegustema ja Assadi puruks pommitama, nüüd peabs eda Tramp siiski tegema, Süüria . Muide võrdluses Ukrainaga, Ukrainas Donetskis ei olnud venemeelsete rahumeelseid demonratsioone ja Ukraina ei tapnud ühtegi rahumeelset demonstanti, seal saatis Venemaa relvastatud rohelised mehikesed kohe sisse, kes võimu haarasid.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis