Stiilispikker

ET NAIST KÖHIMA EI VÕTAKS: kui palju peaks mees kasutama parfüümi? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 5. september 2018, 17:22
 PantherMedia/Scanpix
Meestedeodorandid, spreid ja parfüümid on mõeldud mõistagi selleks, et mehed paremini lõhnaksid. Aga kui just odekolonni liiga helde käega peale kanda, siis võib ihulõhn lõppkokkuvõttes olla veelgi hullem kui parfüümikasutamisele eelnenud segu muruniitest ja saepurust.

Kuidas nii? Men’s Health kirjutab, et liiga raske käega pandud parfüüm võib panna lähedalolija lausa köhima, tekitada hingamisraskusi, peavalu või nohu.

NPD Groupi teatel eelistavad mehed pikalt kestva mõjuga odekolonne, mida saab kanda nii igapäevaselt kui eriliste sündmuste puhul. Aga tähtsamgi on meeste jaoks parfüümi ostes see, et partner selle heaks kiidaks.

Aga partner ei kiida heaks, kui ta peab su lõhna nii suures mahus sisse hingama, et tal tekib lämbumistunne. 2016. aastal leidis Vogue, et liiga palju parfüümi võib olla ka põhjus lahkuminekuks.

Aga kui palju siis peaks lõhna endale peale törtsutama?

Vähem on rohkem: näiteks Redditi selle teema kommenteerijad on öelnud, et üle kahe pihustuse ei tohiks teha.

Wall Street Journal on sama meelt. Väljaande teatel tuleks teha kaks piserdust: üks kaelale ja teine särgi keskossa.

Lifehacker soovitab „kanda odekolonni või parfüümi randmetele ja siis sisse hõõruda ning ehk kanda ülejääk kõrvade taha“.

Kust ma tean, et pingutasin lõhnaga üle?

Oled kaugelt üle piiri läinud siis, kui ise enda lõhna tugevasti tunned ja sõprade silmad tõmbuvad sinuga samasse ruumi sisenedes vesiseks.

Üks hea nipp on panna parfüümi peale sõbra juuresolekul. Sõber peaks olema käeulatuse kaugusel. Iga pihustuse järel uuri sõbralt, kas ta tunneb su lõhna. Kui sõber käsivarre kauguselt parfüümi ei haista, siis võib ühe sutsu veel lasta.

Samal teemal

19. september 2018, 19:23
8 meeldivat meestelõhna, mis ei aja pankrotti
6. september 2018, 18:32
TEEME VAHET: mis on odekolonn, parfüüm ja lõhnavesi?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee