Isadel on võtmeroll selles, kui kiiresti tütar kooli minnes üksindustundest jagu saab ja endale sõpru leiab, selgub Ohio ülikooli uurimusest.

See vaatles viie aasta jooksul 695 perekonda. Kui laps käis 1., 3., 4. ja 5. klassis, uuriti vanematelt, kui lähedased nad temaga on ja kui sageli neil esineb konflikte. Lapsed hindasid oma üksilduse taset 1., 3. ja 5. klassis käies.

Tüdrukud kurtsid vanemaks saades üksinduse üle aina vähem, kuid piigadel, kel oli isaga lähedane suhe, taandus see tunne kiiremini, vahendab Science Daily.

Poiste puhul ei mänginud suhtlus isaga sellist rolli. Uurimuse põhiautori Julian Yani sõnul võib asi olla selles, et poisse kasvatades ei panda soojade suhete hoidmisele niivõrd palju rõhku. Ka läbisaamine emaga ei mõjutanud üksindust, samas oli emmedel lastega peaaegu alati lähedane side ja erinevust seega raskem mõõta.

Kaasautor Xin Feng lisab, et kui ema tagab lastele üldiselt igapäevase hoolitsuse ja turvatunde, siis isade suhtlus nendega ja ühised tegemised varieeruvad rohkem.

Jaga artiklit

6 kommentaari

P
piisab,  /   22:43, 13. sept 2018
kui isa armastab tütart, siis ongi tütar õnnelikuks loodud, olenemata meespartneritest tütre elus.
Lihtne oleks ju oma lapsi armastada, aga enamus meestest kardavad, et siis on nad sõpradele vastuvõetamatud ja juhulindudele ebahuvitavad. Kui aga võõraste huvi raugeb mehe raugaea tõttu, siis tulevad lapsi oma "armastusega" kollitama...aina tutvuda tahaks, kui aga raha saaks.
P
Paul  /   14:45, 8. sept 2018
Kristlikus peres ei osale isa laste kasvatamises. Isa ülesanne on vaid raha ja asju tuua. Lapsed ei vaja isa hingelises mõttes.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis