Suhted

8 pöörast asja, mis selgusid partneri kohta alles pärast abiellumist (5)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 11. september 2018, 17:30
 Pixabay
Võime arvata, et tunneme inimest hästi – ning alles pärast jah-sõna ütlemist avastada tema kohta midagi täiesti uut ja pöörast. Mõnikord on peale pulmi partneri juures avastatud harjumus või mõtteviis lihtsalt naljakas, aga juhtub sedagi, et avastus on sedavõrd ebameeldiv, et viib suhte lõppemiseni. Men’s Health on pannud kirja kaheksa sellist lugu.

1. Kempsu-klaustrofoobia  

Cory avastas alles pärast abiellumist, et tema naine keeldub vetsus oma häda tehes ust sulgemast. Ning ühtlasi ka ventilaatorit tööle panemast. Ehk kui abikaasa on „number kahel“, siis lehkab terve korter. Kui mees püüab kätt kempsu sirutada ja ise ventilaatorit tööle panna, siis hakkab naine kriiskama. Temaatilised vestlused pole tulemust andnud.

2. Minimalism

Michelle sai pärast pulmi teada, et tema mees on tõeline minimalist ja näiteks mingite suveniiride või muu sarnase kola kogumine korterisse on välistatud. Alguses tundus see naisele kuidagi kõle, aga hiljem harjus ta enda sõnul ilma liigsete asjadeta elama.

3. Ei mingeid lapsi

Livi mees ütles talle kolm nädalat pärast pulmi, et ei taha lapsi. Varem polnud naisel sellest aimugi – õigupoolest oli ta ise teinud mehele selgeks, et tahab ühel päeval kindlasti emaks saada ja paarike oli koos isegi laste nimede üle arutanud. Suhe oli sealjuures kestnud kuus aastat. Livi tabas raske depressioon ja pärast pooleaastast abielu kolis ta välja.

4. Korkide ja kaante foobia

Paul avastas abiellumise järel, et naine ei keera kunagi mitte ühelegi anumale korki ega kaant peale. Purgid, mahlapakid, hambapasta tuub, kontaktläätsede vedelik – kõik jäävad naisest avatuks. Rohkem kui kord juhtus, et mees haaras millestki kaantpidi kinni ja see kukkus maha. Mehe jaoks oli see paras probleem, aga naine ei pidanud korkide-kaante keeramist lihtsalt oluliseks. Lõpuks otsustas Paul vooluga kaasa minna ja naise yangi yin’iks hakata – kui ta lahtist anumat märkab, keerab ta ise selle kinni.

5. Süütu magamiskomme

Kimberly hakkas pärast pulmi leidma hommikuti voodist pabertaskurätikuid. Selgus, et tema mehel on juba lapsest saati komme öösiti taskurätikut pihku suruda.

6. Koristamine kui kinnisidee

Stacey leidis, et tema abikaasa on korteri koristamise suhtes „super anaalne“. Naine teadis küll ka varem, et mehele meeldib puhas elamine, aga talle tuli üllatusena, et mehe arvates peavad põrandad läikima ja maas ei tohi olla ühtainust karvakestki.

7. Aktiivsus- ja tähelepanuhäire

Eve märkas alles pärast abiellumist ja kokkukolimist, et mees käitub natuke kummaliselt. Näiteks oli mehel komme oma mõtteid lauldes esitada ja teha seda pikka aega järjest. Ka avastas naine, et mehel on tõsiseid raskusi õppimisega. Lõpuks tunnistas mees, et tal on diagnoositud aktiivsus- ja tähelepanuhäire ehk ADHD. Enda sõnul mõistab Eve nüüd oma meest märksa paremini ja saab talle ka toeks olla.

8. Narkomaania

Larry lugu on päris kurb. Keskkooli ajal suitsetas ta oma tulevase abikaasaga mõnikord kanepit, aga kangemat kraami ei pruugitud. 1983. aastal nad abiellusid ja järgmisel aastal sündis tütar. Aga alles 1985. aastal ei suutnud naine enam piisavalt varjata oma narkosõltuvust. Ta ei tahtnud enam töötada, vaid eelistas mehe sõnul „vedeleda nagu juurvili“. 1994. aastal jättis naine koju kirja, et peab ära minema ja oma elu korda tegema. Larryst sai üksikisa ja naine ei helistanud oma lapsele isegi mitte tolle sünnipäevadel. 2017. aastal suri naine heroiini kätte.

5 KOMMENTAARI

p
Pitsi tagant mõtlikult 12. september 2018, 20:30
Eriti suur üllatus on alati naistele, kui nad peale suurt armumisetuhinat reaalsesse ellu astuvad ja oma "kallima" veidrustega tuttavaks saavad. Tuleb...
(loe edasi)
m
muie 12. september 2018, 20:13
Lugesin seda vigast tõlget ja mõtlesin, et sellise jama saab olla "toimetanud" ainult pidrik põsoberg.
Oh üllatust, nii oligi...
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee