Reis

PARDALE VAID PAMBUKESEGA: lennufirma kärbib kõvasti käsipagasi mahtu 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 11. september 2018, 12:56
Ryanairi klientidel on edaspidi pagasiga rohkem sekeldamist. Pixabay
Iiri odavlennufirma Ryanair muudab ühe aasta jooksul juba teist korda oma käsipagasipoliitikat – kui reisija pole nõus juurde maksma, siis saab ta endaga lennukisse kaasa võtta senisest ligi kolm korda väiksema koti või kohvri.

Independenti teatel lubab Euroopa suurim odavlennufirma praegu reisijatel võtta endaga pardale tasuta kaasa ühe suurema ja ühe väiksema koti. 1. novembrist on aga limiidiks üks keskmine kohvrike: lubatud käsipagasi mahtu kärbitakse kahe kolmandiku võrra ehk 58 liitrilt 20le.

Kui reisija tahab endaga pardale kaasa võtta kuni kümnekilose kohvri, siis peab ta kas maksma kiirema pardalepääsu (priority boarding) eest 6 eurot või tasuma selle kui äraantava pagasi eest 8 eurot.

Ryanairi kinnitusel ei ole käsipagasipoliitika muutmise eesmärgiks mitte rohkem raha teenida, vaid parandada graafikuspüsimist.

Iiri lennufirmaga reisijad on alles harjumas jaanuaris tehtud uuendustega pagasi vallas. Praegu saab reisija turvaväravateni kaasa tuua kaks pagasiühikut. Aga ainult kiirema pardalepääsu eest maksnud inimesed võivad mõlemad kotid käsipagasina lennukisse kaasa võtta.

„Meile on täpsus tänavu parajaks väljakutseks olnud,“ tõdes Kenny Jacobs Ryanairist. Tema sõnul lubaks lennufirma vabalt kahte käsipagasikohvrit, aga nendega on pardalepääsu väravate juures liiga palju sekeldamist.

Jacobs sõnas, et keskmine pagas kaalub 12,5 kilo ja tema hinnangul hakkavad reisijad odavama hinna nimel vähem asju kaasa vedama.

Hetkel on pagasi kaalulimiit 20 kilo ja selle vedamise hind 25 naela ehk 28 eurot. Odavam on maksta 6 eurot kiirema pardalepääsu eest kui 8 eurot kümnekilose kohvri pakiruumis vedamise eest.

Lennufirma kinnitusel mõjutavad muudatused vaid 40% reisijatest, sest 30% juba maksab kiirema pardalepääsu eest ja 30% reisib üheainsa kotiga, mis vastab ka uutele mahunõuetele.

Ryanairi suurim konkurent easyJet lubab käsipagasina lennukisse võtta ühe kohvri – kaalulimiiti sel pole, aga mahupiirang on 63 liitrit. Euroopa heldeim lennufirma on käsipagasi seisukohast British Airways: reisija võib endaga kaasa võtta kaks kotti, mis kaaluvad kokku kuni 46 kilo.

„Põhimõtteliselt saadki nüüd ainult käekotiga minna lennukisse,“ pahandas Ryanairi klient Gerli.

Ryanairi uue pagasipoliitika kohta saab lugeda ka SIIT.

Samal teemal

13. september 2018, 13:30
Kas Ryanairi streikide tõttu kannatanud reisijatel on siiski õigus saada hüvitist?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee