Tehnika

Tehnika areng: rohkem töötuid või hoopis pikem puhkus? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 12. september 2018, 18:18
 Pixabay
Kui tehnoloogia üha areneb ja meil üha rohkem kõik masinate abil tehtud saab, siis kas see tähendab, et tulevikus istuvad üha rohkemad meist töötuna kodudes ja kerjavana tänavatel? Või võimaldab tehnika areng hoopiski senisest mõnusamalt ära elada ja varakult nädalavahetuseks jalad seinale lüüa? CNBC vahendab, et vähemalt mõnede valdkonna asjatundjate hinnangul võib palgatööliste tulevik olla üsna helge.

„Ma usun, et sellel sajandil võime saada neljapäevase töönädala ja sealjuures kõigile mõistliku palgaga,“ sõnas Ühendkuningriigi ametiühingute katusorganisatsiooni Trades Union Congress peasekretär Frances O'Grady.

O'Grady tegi optimistliku avalduse sel nädalal toimunud ametiühingute keskliidu iga-aastasel koosolekul. Kui varem pidid tööinimesed võitlema näiteks kaheksatunniste tööpäevade eest, siis 21. sajandil peaks tema sõnul hakkama püüdlema lühema töönädala poole.

„Tehnika arenedes peaksid kõik ka jõukamaks saama,“ lisas ta.

Ka ettevõtja Richard Branson on leidnud, et edasiminekud tehnoloogias tähendavad seda, et töökohad saavad traditsioonilise viiepäevase töönädala arutluse alla võtta. 

„Sellised unistused nagu juhita autod ja droonid muutuvad reaalsuseks ja masinaid kasutatakse tulevikus üha rohkemate tööde tegemiseks. Isegi ilma lendurita lennukid saavad mitte väga kauges tulevikus tegelikkuseks,“ kirjutas Branson jaanuaris blogipostituses.

„Esmapilgul tundub see inimeste jaoks halva uudisena. Siiski, kui valitsused ja äriettevõtted on nutikad, siis võib tehnoloogia areng tegelikult olla üle maailma inimestele väga positiivne. See võib aidata turul saavutada palju nutikamaid tööpraktikaid.“

Eriti võimaldab tehnoloogia inimestel töötada siis, kui nad tahavad, ja seal, kus nad tahavad, märkis Branson. Ka aitab tehnika tõsta töö tootlikkust ja see tähendab, et inimesed peavad lühemat aega töötama.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee