Kasulik

MÜÜDIMURDJA: milline supidieet hoiab päriselt kilod eemal? (2)

Toidutare, 14. detsember 2018, 10:21
 Aldo Luud
Erinevad supidieedid on maailmas uuesti laineid löömas, lubades häbitumatel juhtudel kaotada kuni seitse kilo nädalas, mis on igati kaine mõistuse (ja meditsiini) poolest vastuvõetamatu. Ent supp võib olla ka eduka kaalulangetuse nurgakivi! Erinevad supidieedid on maailmas uuesti laineid löömas, lubades häbitumatel juhtudel kaotada kuni seitse kilo nädalas, mis on igati kaine mõistuse (ja meditsiini) poolest vastuvõetamatu. Ent supp võib olla ka eduka kaalulangetuse nurgakivi! 

Supidieedid on maailmas populaarsuset uued mahladieedid. Neid pakutakse järjest rohkem, just olukordades, kus inimesed naasevad suvepuhkuselt, kus on grillide ja rannapidudega üle pingutatud.  Võrreldes mahladieetidega, kus juua saab vaid vedelikku ilma viljalihata, on supidieetides rohkem kiudaineid, mis aitavad seedimist paremini käigus hoida. Ka on supidieedid maitsetelt mitmekülgsemad, lubades katsetada väga erinevaid kooslusi. 

Aga kas nende lubadused töötavad?

Austraalia telesaade „The Diet Testers“ ehk dieeditestijad katsetas, kas supidieedid tõesti töötavad. Nende 80-kilone katsejänes kaotas nädalaga kaks kilo ja 70 grammi. Tema sõnul aga oli väga tüütu, et süüa võis vaid erinevaid väga lahjasid juurviljasuppe ja juua vett. Kohvist ja veinist ei tohtinud undki näha. Lisaks vajas supidieet korralikku kokkamist, sest muidu tulnuks nädal järjest süüa kolm korda päevas üht ja sama suppi.  Nii näiteks on ühes supidieedis hommikuks lahja peedileemeke, lõunaks lehtkapsasupp ning õhtuks taipärane kalaleem. Üksikemana hindas katsealune selle võimatuks, ka tunnistas ta, et sellist menüüd hoida on tavatingimustes väga raske.

Häid supiretsepte ja supidieedi mõjust loe Toidutarest!

Samal teemal

27. oktoober 2018, 17:19
Neli puuvilja, mis aitavad kaalust alla võtta
17. september 2018, 09:52
Toidutare uus nädalamenüü: kalorivaesed ja maitsvad seeneroad

2 KOMMENTAARI

k
Kuna variante pole 14. detsember 2018, 22:23
Siis pakun, et 10-nemilline.
k
Kõige rohkem 14. detsember 2018, 11:22
kaotad kaalu supiga, mida ei söö!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee