Kasulik

MARSS LUMME: vaata, miks talvine välitreening rohkem pekki põletab 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 14. september 2018, 20:06
Foto: Pixabay
Seda on küll kurb öelda, aga soojemaks vist niipea enam ei lähe ja tõenäoliselt sajab umbes pooleteise kuu pärast maha esimene lumi. Men’s Health väidab ühe teadlase andmetele tuginedes, et talvel ei tasu kindlasti pageda siseruumidesse trenni tegema – külmas rassimine aitab palju efektiivsemalt liigseid kaloreid ja tüütut rasva põletada.

Põhjuseks on üks lihastes leiduvaid peptiide, mis kannab nime sarkolipiin (SLN), kinnitab Muthu Periasamy Sanford Burnham Prebys’e meditsiiniuuringute instituudist.

Teadlased olid juba varem leidnud, et mida paremini kehas SLN toimib, seda väiksem on rasvumise risk. Ka oli teada, et SLN aktiveerub trenni tehes. Periasamy ja tema meeskond kaevasid sügavamalt: ning avastasid, et ka madalad temperatuurid aktiveerivad SLNi. Nii jõudis teadlane tulemusele: kui külma käes treenida, siis tõuseb SLNi tase kõrgeimale ja rasva põletatakse maksimaalselt.

„Nii saab kahekordistada kulutatava energia koguse ehk põletada rohkem rasva,“ sõnas Periasamy.

Peab küll märkima, et selles teadusuurimuses tehti eksperimente hiirte, mitte inimestega. Siiski usub teadlane, et kui inimesed väldivad külma käes viibimist ja eelistavad talvel treenida siseruumides, siis jääb kasutamata võimalus efektiivsemalt paremasse vormi saada.

Niisiis: hakkame vaikselt suuski määrima.