Ajalugu

MEELDIV JA KASULIK: kuidas aitab paremasse vormi saada F1 videomäng? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 20. september 2018, 20:23
 Pixabay
Väljaande GQ autor Sam avastas üllatusega, et ta ei vajagi vormispüsimiseks spordisaali liikmekaarti – vaid hoopis uue Vormel 1 videomängu pulti! Kuidas nii?

Paar kuud tagasi sai Samil spordiklubist kõrini. Villand sai vaevalisest läbi linna rändamisest kolm korda nädalas. Üle viskas see tüüp, kes riietusruumis fööniga oma alumisi piirkondi kuivatas. Siiber sai kamandavatest treeneritest. Mees ostis korterisse veloergomeetri. See maksis sama palju kui spordiklubi kuukaart.

Sam märgib, et enamik inimesi ei usu kodusesse trennitegemisse. Kuid: Sami kinnitusel on tema toas ekraani ees vändates kaotanud rohkem kehakaalu kui varem trennis käies.

„Olen muutnud 30-60 minutit väntamise viis korda nädalas selliseks rutiiniks, mida ma naudin,“ kirjeldas mees. „Ja te arvasite ilmselt ära, et olen kaasanud sellesse režiimi videomängud.“

Sami sõnul sobivad trennikaaslaseks eeskätt veidi üksluisemad ja kordustel põhinevad mängud. Sellised, millele reeglina üldiselt aega ei raatsita raisata. Näiteks uus „F1 2018“ ei nõua keskendumist taustaloole. Fookus on vaid sõitmisel ja seda on võimalik teha ka autopiloodil.

Mehe teatel on Vormel 1 teemalises mängus või mõnes muus rallimängus ringiratast sõitmine siinkohal eeliseks. Sisuliselt püüab ta sõita järjest paremaid ringiaegu – ja samaaegselt püüab vändates saada paremaid sportlikke tulemusi. 

„Proovige ka,“ soovitab ta. „Või, ma ei teagi, vaadake näiteks miljonendat korda Netflixist „Sõpru“.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee