Ajalugu

VÄLK SELGEST TAEVAST! Auhinnatud mängustuudio Telltale Games sulgeb oma uksed 

Level1.ee, 24. september 2018, 12:59
2012. aastal ilmunud viie episoodi pikkune „The Walking Dead“ võitis arvukalt auhindu ning tõstis Telltale Gamesi rambivalgusesse. Telltale Games
Telltale Games andis teada, et pärast ülirasket aastat ja suutmatust finantsraskuseid ületada on mainekas mängustuudio otsustanud tegevuse lõpetada.

Telltale ei ole siiski veel täielikult kadunud, kuid lõpp on lähedal. Möödunud nädala reedel jäeti hüvasti 225 arendajaga ja palgale jäi vaid 25 inimest, kelle ülesandeks jääb kohustuste täitmine firma juhtkonna ja partnerite ees. 

Esialgsete plaanide kohaselt pidi seeria viimane hooaeg koosnema neljast episoodist, millest viimane oleks ilmunud enne käesoleva aasta lõppu. Allikate kohaselt on allesjäänud töötajate eesmärgiks lõpetada töö spetsiaalselt Netflixile loodud interaktiivse telesarja „Minecraft: Stroy Mode kallal. Peale nimetatud projekti lõpetamist sulgeb Telltale Games lõplikult oma uksed.

Telltale’i tegevjuht Pete Hawley toob stuudio sulgemise põhjuseks finantsraskused. Tema sõnul lasi firma möödunud aasta jooksul välja väga kõrgekvaliteedilisi tooteid, kuid kahjuks ei piisanud sellest müüginumbrite kergitamiseks. Pidades silmas aset leidnud massilist koondamist, mainib Hawley, et vaatab raske südamega, kuidas tema lahkuvad sõbrad kannavad Telltale’ile omase loojutustamisviisi laiali üle mängutööstuse.

Telltale’i sulgemine tähendab seda, et ilmumata jäävad stuudio väljakuulutatud mängud. Näiteks lõpetatakse äsja 2019. aastasse edasi lükatud „The Wolf Among Us 2“ arendus ning mängijateni ei jõua ka Netflixiga koostöös valmima pidanud „The Stranger Things“ mänguadaptsioon.

2004. aastal asutatud Telltale Games on mängumaastikul tuntud episoodiliste ja loopõhiste teostega. Stuudio tõusis laiema tähelepanu keskmesse 2012. aastal, mil ilmus „The Walking Deadi“ esimene hooaeg, mis võeti hästi vastu nii kriitikute kui ka fännide poolt. Lisaks „The Walking Dead’ile“ jäävad Telltale’i meenutama veel mitmed kvaliteetsed teosed: „Guardians of the Galaxy“, „Tales From the Borderlands“, „Minecraft: Story Mode“, „The Wolf Among Us“, „Batman: The Telltale Series“ ja „Game of Thrones“.

Asjaolud stuudio sulgemise kohta on üpriski segased – alles uudisele eelneval nädalal palgati uusi töötajaid, koondamisega ei kaasnenud aga ühtegi hüvitist. Õnneks on nii mitmedki suured mängustuudiod teada andnud, et nende uksed on Telltale’i endistele liikmetele avatud.

Oma esialgses teadaandes kirjutab Telltale, et jagab infot oma produktide kohta eesootavatel nädalatel. „The Walking Dead: The Final Season“ teine episood „Suffer the Children“ jõuab meieni aga juba homme, 25. septembril.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee