Päevaretsept

Pruulmeistrid annavad nõu: kuidas õllefestivalil terve päev vastu pidada? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 25. september 2018, 17:35
Oktoberfesti õllefestival Münchenis. Pixabay
Kuidas saaks mitte väga tugeva tahtejõuga ja õlut armastav mees Oktoberfestil, Õllesummeril või kodumaisel käsitööõllefestivalil mõnuga ja kauakestvalt karastavaid humalajooke libistada ning sealjuures õhtuni oma jalgadel seista? Ja järgmisel päeval nii tehtut kui maitstut mäletada? The Takeout esitas umbes sellise küsimuse pruulmeistritele ühel Ameerika õllefestivalil, kus enam kui 800 pruulikoda pakuvad rohkem kui 4000 humalamärjukest.

Limpsi radlereid

Radler on Saksa päritolu segujook, mis sündis siis, kui punt jalgrattureid tahtis terve päeva juua, aga samas mitte ratta pealt maha kukkuda. Nii kallati kergemate laagriõllede sisse limonaadi. Kui soovid festivalil terve päeva ringi hängida ja mitte kuhugi nurka ära kustuda, siis tasub libistada neid jooke – millel kraade võib olla näiteks 2,5.

Hoia täis klaas ligi

Kui sul on pidevalt käes kas täis või pooltäis õlleklaas, siis ei üritata sulle uut pakkuda. Kui aga jalutad ringi tühjade kätega, siis valitseb oht, et sind ujutatakse õllepakkumistega üle.

Joo õlut ja vett pooleks

Kui jood väikse õlle, siis järgmisena rüüpa peale väike klaas vett. Ja kui sul on võimalik, siis tee üks kerge iluuinak.

Hoolitse oma kõhukese eest

Üks pruulmeister märkis, et ta on õlle vahele ära krõbistanud ja ära jaganud taskutäie kõrvetistevastast rohtu Tums.

ÕL Mehele leiab, et liighappelise maoga mehele ilmselt võib Rennie närimistablett õlle vahele rahustavalt mõjuda küll, aga pigem on mõistlik mitte juua tühja kõhuga.

Alusta kergematest jookidest

Humalarohked IPAd ja muud sarnased õlled annavad maitsemeeltele kohe litaka ja pärast enam laagriõlle või ale’i maitseid ei tunnegi.

Ära joo kõiki õllesid

Isegi kui sa jooksid kõigist pakutavatest õlledest vaid untsi ehk 30 ml, koguneks suuremal õllepeol nii umbes 130 liitrit. Ära üritagi, võta tasapisi ja vali jooke.

Jälgi klaasi suurust

Pooleliitrine saare ölu vötab juba ladva kohisema. Pigem panusta väiksematele klaasidele ja ehk ka lahjematele pruulidele. 0,3-liitrisest klaasist kannatab täismees viiekraadist õlut päev otsa limpsida küll. Kui neid klaasitäisi liiga palju ei kogune muidugi.

Ja saab ka ilma õlut kaanimata

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee