Tehnika

President Trumpi uus limusiin: üheksatonnine liikuv kindlus (17)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 25. september 2018, 11:22
USA salateenistuse agent pühapäeval Trumpi uue auto esimese sõidu eel masinat peegelsiledaks nühkimas. Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump sai äsja kätte oma uue sõiduvahendi. The Beast ehk Metsaline või Cadillac One maksab 1,5 miljonit dollarit, kaalub üle üheksa tonni ja muuhulgas kuuluvad selle erivarustuse hulka pisargaasikahurid.

BroBible kirjutab, et uuel presidendiautol on mitmeid põnevad eriomadused: näiteks purunematud rehvid, 30 sentimeetrit paksud uksed, ligi 13 cm paksused kuulikindlad aknad, sidesüsteem kui puhas kunst, keemiarünnaku tarbeks paigaldatud hapnikupaagid, tuletõrjevarustus, elustamisvahendid ja presidendi veretüübiga doonorveri. Lisaks on autole ette monteeritud pisargaasikahurid.

Limusiin näeb väljast üsna sõiduauto moodi välja, aga sees on diiselmootor ja ülekanne, mida General Motors muidu kasutab eriti vastupidavatel raskeveokitel.

Presidendilimusiini koodnimi on Stagecoach ehk Tõld ja sel on samasugune istmete asetus nagu eelmisel mudelil: 2+3+2. Eelmine presidendilimusiin läks pärast kümneaastast teenistust pensionile.

GM alustas uue presidendiauto kallal tööd juba 2013. aastal ja alles nüüd tegi see oma esimese sõidu.

Hoolimata röögatust hinnast, on Metsalistel ka erinevaid tehnilisi probleeme esinenud.

Juunis 2007 läks Cadillac DTS Roomas president George W. Bushi vedades katki.

Kuna auto kaalub üle üheksa tonni, ei ole see rampe ja kaldteid ületama kuigi osav. Nii jäi mais 2011 president Barack Obamat vedanud Metsaline Dublinis USA saatkonnast lahkudes üht sellist tõket ületades kinni.

2013. aasta märtsis juhtus aga presidendilimusiiniga inimlik äpardus. Obama viibis visiidil Iisraelis ja keegi tankis autot kogemata diiselkütuse asemel bensiiniga.