Stiilispikker

7 nõuannet mehele, kes kavatseb teha tätoveeringu 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 27. september 2018, 20:56
 Pixabay
Tätoveeringud pole kunagi olnud nii populaarsed kui praegu: näiteks Ühendkuningriigis arvatakse igal kolmandal 20-40-aastasel kodanikul olevat mingi nahale torgitud pilt ja tätoveeritute hulk üha kasvab. Võib-olla mõlgutad ka sina hetkel mõtteid, et teeks ühe tätoka ära? GQ pani just esmakordselt nahatorkimist kaaluvatele meestele mõeldes kirja seitse nõuannet.  

1. Mõtle hoolikalt sellele, millisele kehaosale selle teed

Mõtle kõigile võimalikele stsenaariumitele, kus su tätoveering on avalikult nähtaval – või seda näevad näiteks pereliikmed või äripartnerid. Esimene pilt võiks olla midagi diskreetset kaetavas piirkonnas, saamaks sotti, kuidas see värk sinuga klapib. Võta seda kui mingi nahahooldustoote testi – uut ja võib-olla allergiat tekitavat kreemi määrid ju ka pigem käeseljale, mitte otse näkku. 

2. Ära tee midagi, mis läheb moest

Brändinimed, kuulsuste näod, lööklaused, bändide logod – väldi sõnumeid, mis ei pea ajaproovile nii hästi vastu kui sa ise.

3. Ära tee midagi, mis on seotud kallimaga

Kurb aga tõsi on see, et üks abielu kolmest lõppeb lahutusega ja kümne aasta pärast ei pruugi sa kallima näopildist ja kirjast „Anu igavesti“ enam nii vaimustatud olla. Kui veel kahtled, siis mõtle: mida teeks Johnny Depp?

4. Mõtle veelkord, kui plaanid midagi torkida õlgadest ülespoole

Kaela- ja näotätokad võivad olla väga ägedad ja isegi seksikad, aga kohe kindlasti ei sobi need kõigile. Ära unusta ka seda, et kui sa mingil põhjusel tahad pildi lõpuks eemaldada, siis jääb sellest üsna nähtav armkude.

5. Leia hinnatud spetsialist

Isegi kui tahad teha midagi pisikest, lihtsat ja süütut – pöördu hinnatud, tuntud ja lugupeetud tattoo-kunstniku poole. Taustatööd tasub kindlasti teha, kui sa ei taha põletikku või hieroglüüfi, mis tähendab „magushapu kana“. Ja ole valmis kvaliteedi eest omajagu raha välja käima.

6. Ära mõtle liiga palju tähendusele

Muidugi on tore, kui tätoveeringul on mingi eksistentsiaalne tähendus, aga lõppkokkuvõttes võib liiga tõsine sõnum muutuda aja jooksul liiga raskestikantavaks. Leia midagi rahulikumat ja ära mõtle üle.

7. Ära tee midagi, kui oled purjus

Sa võid küll armastada oma sõpra sellisel moel, mis lausa nõuab sinu biitsepsisse tindi torkimist kell 3 öösel pärast 12 tekiilapitsi, aga pigem mine magama ja tätoveeringu peale mõtle uuesti selge peaga.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee