Päevaretsept

ÕLLEPÄEVIK: mõrkjas-vürtsikas Double Vanilla Ice Cream 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 11. oktoober 2018, 18:25
 tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinus kirus vaniljeessentsi kasutamist, aga nautis seda õlut ikkagi.

Double Vanilla Ice Cream (Omnipollo, Rootsi), pdl 0,33 l, alc 8,0% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Imperial IPA“ ja hinnang 88 punkti.

Tootjainfo: „Double Vanilla Ice Cream Imperial India Pale Ale, brewed in collaboration with Omnipollo (Stockholm, Sweden).“

Väike lihtne pudel, sildil ... mnjah ... mina näen siin jäätisekoonust. Mõni aga ... kõige andekam kommentaar oli selle kohta „sitt lippab“.

Sentimeetrine valge vahukiht pole küll püsiv, kuid jätab taandudes veidi vahupitsi klaasiseintele. Õlle värvus - veidi hämuselt kuldne. Aroom on magusakas, kreemine, mõnusalt sobiva mõrkja vaniljese kõrvaltooniga.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja mõrkjas-magusakas, hapuka puuviljase servaga. Keskmaitse ... oojaa ... see on ju täiesti vaniljejäätise olekuga. Mõrkjas-vürtsikas vanilje ehitab endale kreemise jäätise sisse pesa ja keeldub sellest välja tulemast.

Lõppmaitses tugevneb hapukas puuviljane osis, meenutades kuivatatud virsikuid ja nektariine. Puuviljakokteil vaniljekreemiga. Järelmekis tugevneb vanilje sellele tasemele, et peas hakkab vasardama üks sõna: essents!

Raskepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-vürtsikas-mõrkjas-hapukas-magusakas-vürtsikas-magusakas-hapuka buketiga übertaseme rüübe. Selles mõttes tüüpiline Omnipollo, et juues kirud essentsi kasutamist, aga maitseb ikkagi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee