Suhted

10 asja, mida teha pärast seksi 

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2018, 19:03
 PantherMedia/Scanpix
Pole puudust nõuannetest, mida teha enne seksi, milliseid on parimad sebimise ja seksimise tehnikad ja kuidas hoida suguelus särtsu. Aga mida teha siis, kui adrenaliinitase jälle langenud, hingamine normaliseerunud ja voodis on jälle kaks tavalist inimest, mitte ürgisane ja -emane? GQ pakub välja kümme tegevust.

Andke tagasisidet

Konstruktiivne tagasiside aitab kaasa, et ka edaspidi oleks hea – või veelgi parem. Ära pelga öelda, mis sulle meeldis või mida sulle järgmisel korral meeldis teha. Keskenduge positiivsele, rääkige omavahel, kui hea see oli ja rajage nii intiimsust.

Jääge magama

Teadlased on püüdnud aastaid välja selgitada, miks kipuvad mehed kohe magama kukkuma, kui seemnepurse toimunud. Ilmselt on süüdi sellised hormoonid nagu prolaktiin ja oksütotsiin ja see, et orgasmi ajal teeb mehe aju taaskäivituse. Aga ära ole isekas ja ära jää magama enne partnerit.

Mine trenni

Kui sa pärast horisontaaltrenni veel püsti suudad seista, siis võib sul olla piisavalt energiat, et siirduda spordisaali. Väidetakse, et seksiga tõusnud testosteroonitase aitab kaasa suutlikkusele trennis ja lihaste kasvule. Aga ära kohe uksest välja torma, keha peab saama veidike taastuda. Ühtlasi pead sa ka partnerile selgitama, miks sa talle kaissu ei jää.

Tehke suitsu ... või ka mitte

Kas seda veel tehakse? Filmides näeb see glamuurne välja, aga filmid on filmid ja magamistuba pole film. Tegelikult on sellega seotud mitu kiretapjat: kõrvetav tuhk linadel, üleajavad tuhatoosid öökapil, nikotiinine hingeõhk ja tahm ning suits, mis näevad välja nagu oleks toas Islandi vulkaani miniversioon. Ega veipimine pole kah parem, see on ju sisuliselt pastaka imemine. Ehk siis: ei sigarettidele või üldse nikotiinile voodis.

Olge kaisus

Kui sa veel ei teadnud, siis partner ootab seda. Ja see meeldib tegelikult sulle endale ka. Võta naine endale kaissu, hinga sisse tema juuste lõhna ja kuula tema südametukseid. Romantika.

Tehke seda veel

Telekast ei tule nagunii midagi – ja kui te juba siin olete ...

Rääkige juttu

Seksijärgne aeg on rääkimiseks üks parimaid hetki. Pea on selge ja jutt arukas. Ehk peaks küll vältima mingeid radikaalseid seisukohavõtte. Ja kindlasti pole see õige hetk abieluettepaneku tegemiseks! Reisiplaanid, äriideed ja sellised teemad on igati kohased.

Esita palveid

Uuringud on näidanud, et paar seksijärgset minutit on hea aeg teenete palumiseks. Kui sa oled endast parima andnud ja partner rahul, siis on tõenäoline, et ta su palvetele positiivselt vastab. Püsi realistlik – näiteks võid paluda, et ta õhtuks sinu lemmiksööki teeks.

Sööge

Aeg põletatud kalorite asendamiseks ja uue energia tootmiseks. Ka koos söömine on ühendav kogemus. Ilmselt on paljud mehed valmis röövima panka või tegema abieluettepaneku selle nimel, et naine haaraks telefoni ja küsiks: kas ma tellin pitsa?

Seksijärgne aeg võib olla eufooriline, aga prolaktiin hakkab kohe tiibu lehvitama, et sind tagasi maa peale tuua. Teadlaste sõnul on üsna levinud, et üsna kohe pärast seksi võib teise poole seksuaalne veetlus sinu silmis märgatavalt langeda. Ilmselt on selle eesmärk, et sa saaksid tõusta püsti ja tuua lahkumise ettekäändeks vajaduse asuda oma kohustustega tegelema. Ning siis jalutada minema ja hakata videomängu mängima veel enne, kui märg laik voodist kuivanud on. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee