Tehnika

HÜVASTI, PURJUSPÄI TEHTUD ARMUAVALDUSED: tulevikus saab Messengeri sõnumeid tagasi võtta (9)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 8. november 2018, 11:58
 Kuvatõmmis/Twitter/wongmjane
Praegu on Facebooki suhtlusvahendi Messengeriga nii. Sa tuled reede öösel kõrtsist, pea on alkoholi ja süda õrnust või tigedust täis. Saadad oma sõbrale Messengeris vigases keeles armuavalduse. Või siis postitad ülemusele roppsõnadest koosneva sõimuteksti. Hetk hiljem siiski kahetsed seda ja kustutad teate enda ekraanilt ära. Kuid hommikul näeb telefoni avanud sõber või ülemus su sõnumit kõigest hoolimata. Oled korralikus jamas. Tulevikus arvatavasti mitte, sest Facebook katsetab praegu teadete tagasivõtmise seadet.

The Verge’i teatel tunnistas Facebook tänavu, et on salaja kustutanud mõningaid vanu Messengeri sõnumeid, mille saatis kunagi ettevõtte asutaja ja juht Mark Zuckerberg. See oli päris ebatavaline, sest Messengeri tavakasutajad nii teha ei saa – kui kustutad oma postkastist teate ära, jääb see saaja postkasti siiski alles. Aprillis teatas Facebook, et kavatseb pakkuda teate „unsendi“ võimalust kõigile kasutajatele, aga täpsemaid detaile ei avalikustatud.

TechCrunch on aga nüüd leidnud, et teadete tagasivõtmise võimaluselt hakatakse vaikselt katet maha tõmbama. Tehnikaguru Jane Manchun Wong säutsus Twitteris, kuidas sõnumite tagasivõtmine käib. Kui tahad enda teadet muuta, siis ilmub kustutamise võimaluse alla ka „Unsend Message“. Tehtud valik tuleb ka eraldi üle kinnitada. Wongi teatel saab sõnumite tagasikutsumisel olema ajapiirang (nagu Gmailis saab saadetud kirja poole minuti jooksul tagasi võtta), aga ta ei täpsustanud, millise aja jooksul Messengeri teateid mõlema poole jaoks nähtamatuks saab teha. Spekuleeritud on aga kümne minuti teemal.

„Facebook katsetab väikses ringis tooteid ja võimalusi enne nende avalikuks tegemist, et saaksime kindlustada kvaliteetse kogemuse,“ kommenteeris sotsiaalmeediumi kõneisik TechCrunchile kaunis napilt.

9 KOMMENTAARI

j
jorr 9. november 2018, 00:11
Ma arvan, et lood on hoopis vastupidi. Armuavaldusi tehakse vaid paar tükki elus, pikalt saatmiseid, solvanguid ja sõimu tehakse purjus peaga pidevalt
p
Paracetamol 8. november 2018, 22:40
Paljud pulmad jäävad tulemata!
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee