Tehnika

Teadlased ennustavad: isejuhtivatest autodest võivad saada liikuvad lõbumajad (14)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 9. november 2018, 19:24
Kui ise enam autot juhtima ei pea, võib salongis anduda muudele rõõmudele. Ka võib nii kaduda vajadus hullamise tarbeks tunniks-paariks hotellituba võtta.  PantherMedia/Scanpix
Inglismaa Surrey ja Oxfordi ülikoolide uuringus leitakse, et kui isesõitvate autode tehnoloogia laiemasse kasutusse läheb, siis võivad need sõidukid hakata asendama tunni kaupa üüritavaid hotellitube.

„Kuigi isesõitvaid autosid hakatakse tõenäoliselt jälgima, et heidutada reisijaid neis seksimast ja narkootikume tarvitamast ning ennetamaks vägivalda, võib sellisest jälgimisest kiiresti jagu saada, seda kinni panna või eemaldada,“ vahendab The Telegraph uuringut.   

„Enamgi veel, isiklikud sõidukid saavad tõenäoliselt olema sellise jälgimise suhtes immuunsed. Selliseid isiklikke isesõitvaid sõidukeid saab võtta ka ärilisse kasutusse ja sealt on juba väike samm liikuva Amsterdami punaste laternate tänavani.“

Turismiuuringute aastaraamatus ilmunud teadustöö pealkiri on „Autonoomsed sõidukid ja linnaturismi tulevik“. Selles märgitakse muuhulgas veel ka seda, et kui isesõitvad autod laiemasse kasutusse tulevad, siis saavad kannatada odavhotellid ja lennutööstus. Sest võib eeldada, et reisimehed hakkavad ka näiteks suuremate linnade vahel liikudes eelistama lendamisele varianti lasta autol öö otsa sõita ja ise salongis magusalt magada. 

Enamgi veel: see võib saada ka giidiga turismireiside loojanguks, sest isesõitvas autos vaatamisväärsusi avastades on reisijal rohkem vabadust ja sõltumatust ning ka ei pea muretsema suure reisibussi parkimise pärast. Teadlased hoiatavad, et nii tekivad kuumemates turismipaikades ummikud ja liikluse ülekoormus. Põhjus on lihtne: ühe tavalise reisibussi asemel ründab vaatamisväärsusi korraga kümme või rohkem autot.

14 KOMMENTAARI

o
Oliver 12. november 2018, 14:12
Keelame aga kõik ära nii on kõige lihtsam lahendus. Kas on siis selles midagi halba kui iive tõuseb
k
KillaH 11. november 2018, 08:35
No sellistele järeldustele jõudmiseks, et kõikvõimalike kõrvaltegevustega hakatakse tegelema, pole küll teadlane vaja olla, vaid pisutki loogilist ja loovat mõtlemist omav tegelane saab sellega hakkama.
Loe kõiki (14)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee