Stiilispikker

TERAKE TARKUST: olulist ja huvitavat meeste kubemekarvadest (2)

Ohtuleht.ee, 12. november 2018, 21:24
 PantherMedia/Scanpix
Kas kubemekarvad kukuvad välja? Kas neid peaks raseerima? Men’s Health pöördus spetsialistide poole ning otsis vastuseid mehe pallikeste ja viineri naabruses kasvavate karvade teemalistele küsimustele.

Miks on kubemekarvad lokkis?

Arvatavalt on need karvad paksemad ja rohkem krussis seepärast, et pakkuda puhvrit või kaitset. Karvad leevendavad vahekorra ajal ihude kokkuhõõrdumist, mis võib nahka kriipida või hõõruda. Lisaks kaitsevad kubemekarvad suguelundeid bakterite eest.

Arvatakse ka, et lokkis karvad hoiavad kindlamalt enda sees kinni kubemepiirkonnas tekkivaid feromoone. Teooria on selline, et kui inimesed kolm miljonit aastat tagasi poolpaljalt ringis käisid, siis peeti kubemepõõsastikust õhkuvat rammusat lehka afrodisiaakumiks.

Niisiis meeldisid meie esivanematele lehkavad kubemed?

Võib ka niimoodi öelda. Ühtlasi andis su esiisa niimoodi võimalikele partneritele teada, et ta on piisavalt küps paljunemiseks. Mõned antropoloogid on ka arvanud, et kubemekarvade puhmad olid ka teatav isasuse tunnus, mille abil mehed omavahel konkureerisid. Umbes nagu lõvi lakk.

Kas nende karvade pesuks oleks vaja spetsiaalset šampooni või midagi?

Šampooni pole tarvis, soojast veest ja seebist piisab. Tänapäevased šampoonid on mõeldud selleks, et anda juuksekarvadele maksimaalne sära ja volüüm. Kui sa pole just kubemekarvamodell, siis pole seda vaja.

Kui pikad tavalised kubemekarvad on?

Enamasti umbes 1,2-3,7 sentimeetrit.

Aga teadaolevalt oli ühel Maoni Vi nimelisel noorel Lõuna-Aafrika daamil sealkandis nii pikk karvastik, et see ulatus talle põlvini: 71 cm.

Kubemekarvade pikkus on bioloogiliselt programmeeritud ehk karvad mõeldud kasvama vaid teatud kindla pikkuseni.

Kas need võivad välja kukkuda?

Kindlasti ei hakka kube kiilanema nii dramaatiliselt kui pea. Põõsastik võib siis küll mõnevõrra hõredamaks muutuda, kui mehe testosteroonitase langeb – enamasti 50ndates eluaastates. 

Kas kubemekarvu on mõistlik raseerida?

83% peenisevigastustest on tekkinud raseerimise tagajärjel.

Arstid hoiatavad, et kubemenahk on väga erilise tekstuuriga, kortsuline ja lookeline ja neis õnarustes peidavad end paljud bakterid. Ka pisim vigastus võib avada bakterile tee naha sisse ja alla. Nii võib tekkida abstsess ehk mädapaise ja halvimal juhul Fournier’ gangreen – munandite lihasööjabakter.

Kui tingimata tahad kubet karvadest puhtaks saada, siis eelista žiletile elektrilist pardlit. Ja ikkagi hoiatavad arstid: kui mõtled reede õhtul enne pidu, et teeks pallikestele väikse raseerimise, siis võib juhtuda, et pilt tuleb ette pühapäeval EMOs – ja sul pole enam munandeid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee