Stiilispikker

ALTERNATIIV WINDSORI KÄGISTAJALE: mida kujutab endast nöörlips? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 14. november 2018, 18:36
 PantherMedia/Scanpix
Üldiselt on reegel selline, et pidulikul üritusel peaks mees kandma lipsu. Kikilipsu, ühekordse sõlmega või kahekordse ehk Windsori sõlmega lipsu või hädapärast kasvõi klambriga lipsu. Aga mida teha, kui kikilips ajab oksele, lipsusõlm kägistab, sa ei oska ega suuda kuidagi normaalset sõlme siduda, lips tundub surmigav või sa lihtsalt tunned, et parema meelega kannaks kaela ümber poomisnööri? GQ moeteemade autoril Tomil on rõõmusõnum: nöörlips ehk bolo-tie on tagasi!

* Näiteks on nöörlipsud täiesti olemas Pariisi moemaja Balmain kollektsioonis. Tekib vingelt hoogne ja napp stiil, kui kanda nöörlipsu koos ühevärvilise smokingi või lihtsama õhtuülikonnaga. Pariisi kokteilipeo-kauboi! Vesternistiil on mehelik, nöörlips sobib igas vanuses kandmiseks ja on igati kättesaadav. Jii-haa!

* Algselt oli nöörlips põlisameeriklaste aksessuaar. Näiteks navaho-indiaanlased kandsid kaelarätte, mida kinnitati punutud nahkribade ja pandlaga, millel näiteks loomamotiiv. Hiljem said need tavaliseks nii Arizona, Texase kui New Mexico osariigis.

 PantherMedia/Scanpix

* 1950ndatel kandsid Inglise teddy-subkultuuri mehed nöörlipse koos oma pikkade mantlite ja üle pea kammitud juustega ning nimetasid neid bootlace tie’deks ehk saapapaelalipsudeks.

* „Pulp Fictionis“ kandis John Travolta tegelaskuju nöörlipsu, muusikutest on selle kaela pannud näiteks Bob Dylan ja Bruce Springsteen. Nöörlipsu on nähtud kandmaks ka Johnny Deppi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee