Suhted

KOLM KAUNIST SÕNA: millal on uues suhtes õige aeg öelda „Ma armastan sind“? (6)

Ohtuleht.ee, 21. november 2018, 19:24
 Pixabay
Mitte liiga vara – ja ka mitte liiga hilja, märgib Men’s Health.

Sageli öeldakse armastuse kohta kaunis ähmaselt „kui tead, siis lihtsalt tead“ või „see tabab nagu pikselöök“. Sest armastust lihtsalt ei saa kuidagi lahterdada, nummerdada või kategoriseerida.

„Mis puutub armastusse, siis pole meil aimugi, millest me räägime,“ nendib kliiniline psühholoog ja seksterapeut Lawrence Siegel. „Me oleme nii haaratud sellest, et õigesti armastada, et oleme algusest peale täiesti kadunud.“

Okei, nüüd on asi veelgi segasem. Aga millal võiks olla õige aeg kellelegi öelda, et armastad teda? Mingit graafikut ilmselt pole?

Kas sa tunned nii?

Ilmselt on indikaatoriks see, kas inimene tunneb, et ta tõesti teist armastab.

„Ütlemiseks on õige hetk siis, kui see tundub õige,“ sõnab Siegel. „Aga see läheb küllalt keerukaks. Kui inimesed on midagi öelda püüdes rohkem selles veendunud, mida nad öelda püüavad, siis aitab see neil instinkti järgida. Arvan, et olulisem on see, millal ei peaks seda ütlema.“

Armastus või armumine?

Kui oled kellestki sisse võetud, siis võib see olla esimene samm armastuse suunas, aga see pole siiski päris armastus ... veel.

„Jälgi leeke. Tule ülemine osa, kus leegid loitlevad, on kõige haaravam,“ sõnab Siegel. „Aga tõeline põlemine toimub põhjas. Nii et isegi siis, kui leegid vajuvad madalaks, kui palju seal all susiseb?“

Küsi endalt: kui see veetlus hajub, siis mis järgi jääb? Partner võib olla kuum, seiklushimuline, julge, rahaliselt osav, toidufänn – mis iganes sind ka ei köidaks. Aga kui vaatad tema vähem ägedaid omadusi ja tahad ikkagi temaga jääda, siis on siit midagi tulemas.

Kas sa tunned, et pead?

Suhetes on palju seda „peaks“ ja „ei tohiks“ värki. Sa peaksid tegema kompromisse. Sa ei tohiks unustada ta sünnipäeva.

Ka ei tohiks öelda „ma armastan sind“, sest see tundub sulle mingit sorti kohustusena. „Paljudel inimestel on armastusest formaalne ettekujutus ja nad panevad meelevaldselt paika mingid standardid. Näiteks leiavad, et seda peaks ütlema kolme kuu pärast või sellepärast, et partner ütles nii.“

Kui sa ei tunne oma sisimas seda tunnet, siis sa ei peaks seda ka ütlema. Kui räägid armastusest kohusetundest, siis võib see lõppeda partneri haigetsaamisega.

Hinda ajastust

Oletame, et sa tunned seda ja oled päris kindel – armastad teda sajaprotsendiliselt. Palju õnne! Aga enne kui suu lahti teed, mõtle natuke ajastusele. Tegelete just seksiga või olete selle äsja lõpetanud? Parem oota ütlemisega. Seks on haavatav tegevus ja kui armastuse sõnumit selle ajal kuulutad, siis võib see olla natuke segadusttekitav või emotsionaalselt ründav.

Tunned end ebakindlalt ja tahad selle ütlemisega mingit kinnitust? Taas on parem oodata.

Kui kaua te olete semminud? Võid tunda, et armastad kedagi juba pärast esimest kuud, aga pea meeles, et inimese isiksuse tundmaõppimiseks läheb märksa kauem aega. Inimene on omaenda parim saadik suhte esimese kuue kuu jooksul. Kui hakkame end suhtes mugavalt tundma, siis näitame kõiki oma külgi, nii häid kui halbu. Kui teil pole veel ühtki tüli olnud, siis ehk pole õige aeg seda öelda.

No pagan võtaks, millal siis võib öelda „Ma armastan sind“?

Ütle seda siis, kui oled kindel, et inimest tõesti armastad. Ja nii, et sa ei vaja tingimata, et ta seda vastu ütleks. Ära ütle seda vastusena millelegi sellisele nagu näiteks seks.

Ütle seda siis, kui sa kedagi armastad. Kui sa ei tea, mida tähendab kellegi armastamine, siis on mõistlik oodata, kuni teada saad.

6 KOMMENTAARI

m
Meeletu, meeletu armastus (seksinälg). 27. november 2018, 20:42
Tänapäeval on sõna "armastus" ära lörtsitud. Iga suvaline kiimas mees ütleb ilusale naisele "ma armastan sind". Kolm kuud "ar...
(loe edasi)
j
Juhan 24. november 2018, 15:04
Ma ütlen ikka:"Ma tahan sind". Siis teab ka näitsik, et asi võib päris kaugele suhtes minna.
Loe kõiki (6)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee