Tehnika

Ford patenteeris „uue auto lõhna“ eemaldamise meetodi 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 22. november 2018, 09:26
 Pixabay
Ford võttis patendi viisile, kuidas „uue auto lõhn” sõitjateruumist välja lüüa. Meetodit saab sealjuures igaüks kodus lihtsate vahenditega järele teha.

Kui Ühendriikides ja Euroopas ostjad ninaga võidukalt nuhutavad, kas nende uues plekk-Liisus on ikka korralik „uue auto lõhn”, siis Hiinas ei olda plastiku-, tekstiili-, õli-, naha- ja kes-teab-veel-mille-segusest aroomist sugugi vaimustuses.

Ford Motor Company otsustas seepeale kaotada Hiinas müüdavatest autodest ära uue auto lõhna, sest sealsed autoostjad ei pea sellest aroomist sugugi lugu.

Nimelt on USA turu-uuringufirma J.D. Power välja selgitanud, et üle 10% Hiina autoostjatest kaebavad selle üle, et neile uute autode lõhn ei meeldi.

Ebameeldiv odöör ongi kõige suurem autodega seonduv probleem, lausa kaks korda suurem mure kui suur kütusekulu, kommenteeris uuringu tulemusi J.D. Power’i autovaldkonna juht Brent Gruber väljaandele Detroit Free Press.

Geniaalselt lihtne võte

„Uue auto lõhn” tuleneb sõitjateruumis kasutatud materjalidest ehk plastist, vinüülist ja nahast eralduvatest orgaanilistest ühenditest ja erinevatest kemikaalidest. Mida moodsamaks materjalid, seda rohkem ka eri aroome.

Ford on probleemi lahendamiseks välja töötanud spetsiaalse „uue auto lõhna” eemaldamise protsessi ja selle lausa ära patenteerinud.

Lõhnaeemaldussüsteemi patenditaotluses kirjeldatakse, et haisu eemaldamiseks tuleb sõiduk parkida päikese kätte, avada aknad, käivitada mootor ja panna tööle konditsioneer ning kütteseade.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee