Tehnika

MIDA MASINAT: mees pani murutraktorile 5,8-liitrise mootori! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 25. november 2018, 09:15
 Kuvatõmmis/YouTube
Ikka ja jälle peab tõdema, et osadel inimestel pole oma aja ja rahaga midagi tarka peale hakata ja nii mõnigi kord viiakse ellu täiesti ogaraid mõtteid. Näiteks pannakse murutraktorile V8 mootor.

Ameeriklased sageli mootoritega ei koonerda ja nii pole mingi ime, kui Cub Cadeti murutraktoril on näiteks 679-kuupsentimeetrine jõuallikas. Aga keegi Paul Jonesi nimeline kodanik on oma muruniitmismasinale tõstnud 5,8-liitrise ja arvatavalt enam kui 300-hobujõulise Ford 351 Cleveland V8 mootori.

Sõiduki raam on ümber ehitatud, et see röögatule jõule vastu peaks ja muruniitmise agregaati me selle all ei näe. Mis pole ka ime: kui terad võimsa pöörlemise peale lendu paneksid, siis võrduksid tagajärjed ilmselt väiksema pommiplahvatuse omadega.

Algsest Cub Cadetist polegi kuigi palju alles, teadaolevalt ehitas mees masina selleks, et osaleda jõuvedamise võistlustel.   

Ah jaa, see mootor on mõistagi võimas joodik: kütuseks on piiritus.

Vaata murutraktorit liikumas ja möirgamas allolevast videost. Kui oled tehnikamees, siis võib sul peas pirn põlema minna ja sündida talvise nokitsemisprojekti idee. Aga palun piirdu mingi tagasihoidlikuma jõuallika paigaldamisega – kuidas oleks näiteks kaheliitrise Passati diiselmootoriga murupõkal?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee