Stiilispikker

ILUPROTSEDUURIDE TULEVIK: kuidas hoolitsevad mehed 30 aasta pärast oma välimuse eest? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 26. november 2018, 20:35
Foto: Pixabay
Meesteväljaanne GQ saab tänavu 30-aastaseks ning on olnud tunnistajaks meeste iluprotseduuride vallas toimunud revolutsioonile. Tänased mehed hoolitsevad oma isadest ja vanaisadest märksa rohkem enda välimuse eest. GQ stiilidirektor Theo ennustab, et järgmise 30 aasta jooksul süveneb see tendents veelgi – ja ilmselt pole kaugel ajad, kus ka mehed peol karjakesi kempsu meiki kohendama suunduvad ... Kuidas tema hinnangul mehed 30 aasta pärast oma välimuse eest hoolt kannavad?

1. Kanname igapäevaselt meiki

Näiteks Chanelil on juba olemas oma meigisari meestele – Boy de Chanel. Theo ise suhtus sellesse kahtlevalt, aga avastas siis, et üks tooteid on nahale hea, väliselt märkamatu ja samas katab kenasti punased laigud ning nahavead. Theo ennustab, et kui tema praegu meiki kasutab, siis 30 aasta pärast teevad seda kõik mehed. Mitte tingimata huulepulki ja silmalainereid, aga peitepulki ja ehk ka ripsmetoonijaid küll.

2. Kõik parfüümid on isikustatud

Üks moe suurimaid uudiseid on viimasel paaril aastal olnud see, et esemete konkreetsele isikule kohandamine levib üha rohkem. Uueks normiks on saamas see, et püksid ja ülikonnad valmistatakse vastavalt tellija mõõtudele. Theo ennustab, et aastal 2048 tehakse nii ka parfüümidega.

3. Iluoperatsioonid saavad tavaliseks

Kaelavoltide kokkutõmbamine, näo kergitamine, botoxi süstimine – väga tõenäoliselt saavad need protseduurid meestele kättesaadavamaks ja levivad senisest veelgi rohkem.

4. Kiilaspäisus jääb minevikku

Pärilik kiilaspäisus on olnud meestele needuseks kes teab kui palju põlvkondi. Aga on võimalik, et aastal 2048 on juuksesiirikute paigaldamine praegusest palju valutum, kestvama tulemusega ja ka odavam kui praegu. Theo usub sealjuures, et vastav protseduur saab olema isegi haigekassa kaetavate ravide nimekirjas.

5. Vähem tähelepanu toodetele, rohkem enda eest hoolitsemisele

Kõikvõimalikud seerumid, näokoorijad ja muud hooldusvahendid on kindlasti olemas, aga tõenäoliselt osatakse erinevaid ilualaseid muresid (stress, suitsetamine, naha liigne paljastatud päikesele) senisest paremini ennetada ja vältida. Theo ennustab, et tööpäev muudetakse neljapäevaseks, fossiilkütused ja tubakas keelatakse ära ja igapäevane päikesekreemi kasutamine muutub normiks.  

6. Habemed tulevad jälle tagasi

Habe, tüügas, puhtaksraseeritud nägu – trend on selline, et vastav stiil on moes kaks aastat ja siis tuleb järgmine. Kuna praegu on pigem jälle moes raseeritud näod, siis võib eeldada, et aastal 2048 on habemed ringiga tagasi.

7. Päevitamine lõppeb

Vanasti viitas päevitunud nahk vaesusele – vaid töölisklass oli kõrvetava keskpäevase päikese käes. Tulevikus võib kahvatu nahk olla senisest levinum. Mitte vaesuse-rikkuse märgina, vaid sellepärast, et inimkond saab lõpuks aru, kui kahjulik on naha liigne paljastamine seda raugastavatele päiksekiirtele. Võib ennustada, et solaariumid on aastal 2048 keelatud ja päevitamisse suhtutakse kui masohhistlikku hullusesse.