Suhted

KUIDAS OLLA PAREM ABIKAASA: 10 (mitte väga) lihtsat nippi (3)

Ohtuleht.ee, 29. november 2018, 19:13
 Pixabay
Sel on oma põhjus, miks muinasjutud lõppevad sõnadega „ja nad elasid õnnelikult elu lõpuni“, kuid lähemalt sellest õnnelikult elamisest ei räägita. Sest tõde on hoopiski selline: abielu on keerukas ja segane värk ja ükski abielu pole igavesti täiesti õnnelik, kirjutab AskMen. Kooselamisega kaasnevad lapsed, korterilaenud, terviseprobleemid ja palju muud. Et abielu või kooselu töötaks, tuleb olla pühendunud ja ka osav. Abielumeheks olemine on omamoodi töö. Järgnevalt nippe, et see töö kulgeks sujuvamalt, sa oskaksid olla parem abikaasa ja et teie elu oleks tõepoolest õnnelikum – äkki isegi elu lõpuni.

1. Ole uudishimulik

Huvi puudumine kaasa tegemiste vastu on suhtele tappev. Ära unusta, et kui kohtusite, siis tahtsite meeleheitlikult teineteist tundma õppida ja rohkem teada saada – ja siiani on asju, mida sa tegelikult tema kohta ei tea. Tunne tema tegemiste vastu huvi, esita küsimusi ja ka päriselt kuula vastuseid.

2. Ole püsiv

Halva abikaasa stereotüüp on järgnev: ühel hetkel armastav, järgmisel hetkel aga tülitseb, on kadunud või lihtsalt blaseerunud. Keegi ei suuda pidevalt ideaalne olla, aga üks parimaid omadusi on pikaajalises suhtes oleva inimese puhul usaldusväärsus. Püüa olla enda parim versioon mitte ainult valentini- ja naistepäeval või siis, kui ämm ja äi on külas. Romantilised žestid juhuslikel hetkedel on küll toredad, aga samuti on tore kodutööde tegemine ja kiitus maitsva õhtusöögi eest.

3. Ole romantiline

Ent samal ajal kui oled argiselt hea mees, ära unusta neid väikseid asju, mis panevad kaasal südame kiiremini põksuma. Lilled ja õhtusöök küünlavalgel on üks variant, aga mitte tingimata ainus. Näita, et sa endiselt hoolid ja kirglikult hoolid temast. Käitu, nagu püüaksid ikka ja jälle uuesti tema südant võita.

4. Ole seksuaalne

Seks on oluline ja hädavajalik osa inimestevahelisest kirest ja seksuaalne frustratsioon viib sageli suhete lõppemiseni. Kui sa tahad olla hea abikaasa, siis peaksid võtma tõsiselt partneri seksuaalseid vajadusi – soove, hirme, kirgi, minevikku, olevikku ja tulevikku. Ära lase seksuaalelul vaikselt surra, ise teeseldes, et kõik on korras, sest sa kardad olla aus ja sul on tegelikult ebamugav.

5. Ole valmis vabandama

Inimestele ei meeldi väljendada haavataval viisil oma kahetsust ja see teeb sageli suhte hapuks. Kui sa midagi vussi keerad (ja oi kuidas sa seda teed), siis vabanda selle pärast. Võta tehtud viga ausalt omaks, vabanda, väljenda kahetsust ja kinnita, et teed oma parima, et sama viga mitte korrata.

6. Ole aus

Valetamine on lihtne ja seda harrastatakse suhetes palju, sest enamikus suhetes on vaja natuke valetada, et partner õnnelik oleks. Konks on aga selles, et võidakse hakata valetama ka pidevalt ja olulistel teemadel. Kui sa kardad tõde rääkida, siis on suhtes mingi Oluline Probleem. Ei maksa unustada, et väikeste luiskamiste ja pooltõdedega võid end tasapisi mässida korraliku valedevõrku ja end nii nurka mängida.

 Pixabay

7. Ole avatud

Ausus on üks asi, aga sellega peaks kaasnema ka avatus. Just mehed kipuvad olema haavatavamad ja suletumad. Kui sa pole avatud inimesega, kes peaks olema sinu kõige lähedasem inimene maailmas, siis keda sa veel võid usaldada? Kuidas sulle meeldiks, kui saaksid teada, et partner varjab sinu eest midagi või jätab oma tunnetest rääkimata?

8. Ole lahke

Kui öeldakse sõna „lahke“, siis kangastub kohe silme ette keegi, kes maksab kõik ühiste restoraniskäimiste arved, puistab kahel käel kingitusi laiali ning annetab aktiivselt heategevusele. Tegelikult võib lahkus seisneda ka selles, et sa pühendad aega, pingutusi ja hoolt oma partneri õnnelikkusse. Täidad tema eest mingeid kohustusi, teed tema nimel kompromisse ja ohverdusi.

9. Ole isekas

Täielik andmine ja isetus ka ei tööta – kui sa enda vajadustest ei hooli, siis ei suuda sa ka olla selline abikaasa nagu sooviksid. Ära püüa olla ideaalne kaasa, kes iial midagi ei nõua: kui sul on vaja olla üksi või sõpradega välja minna, siis näita seda.

10. Ole üllatav

Abielu tähendab üsna palju teineteise seltsis veedetavat aega. Isegi ühe aastaga on kerge rutiini vajuda, rääkimata viiest või 20-st. Üsna varsti pärast suhte algust tekib teatav mugavustsoon.

Elu nautimise üks osadest on uute asjade proovimine ja seda peaks rakendama ka abielus. Kui iga päev ja sellele järgnev päev üksteisest suurt ei erine, siis on aega rutiini raputada. See ei pea tähendama piletite ostmist Kariibi mere kruiisile – otsi võimalusi teha koos midagi uut ja sellist, mida te mõlemad naudiksite ning mis lõhuks teie tavapärast elukorraldust.

3 KOMMENTAARI

i
Imelik 2. detsember 2018, 10:02
Muudkui ole. Ole see ja ole teine aga kuhu jääb mina ise. Kui ma endana ei kõlba abikaasale ja pean olema sund ja võlts, siis pole mingit abielu ega kaasat, kes tahaks minus vaid ette öeldud olekut näha, ei taha sellist võlts elu.
d
dasdas 30. november 2018, 22:06
Eks õnneliku suhte alustala on ikka see, et mees peaks rohkem pingutama ja naisele meele järgi olema. Aga vähemalt nüüd me teame, et tuleb kasutada neid nippe, ehk siis punktis 8 nimetatud olla lahke ning punktis 9 nimetatult olla isekas- täpselt see mis naistele meeldib.
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee