Tehnika

GOOGLE TEAB: need on tänavu eestlaste suurimad otsinguhitid 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 12. detsember 2018, 11:08
 
Google’i 2018. aasta otsingutrendid näitavad, et eestlasi huvitasid lõppeval aastal kõige enam jalgpalli MM, Eurovision, nublu, veetemperatuurid ja äikesetormid. Statistika näitab, persoonidest otsiti Google’i abil teavet eelkõige nublust, Elina Nechayevast ja Saskia Alusalust.

Otsingumootori trendid peegeldavad üldjoontes lõppeval aasta aktuaalsemaid teemasid. Näiteks kuumast suvest tulenevalt guugeldati erakordselt palju veetemperatuure ning otsiti äiksetormide liikumist. Maksumuudatuste tõttu otsisid paljud inimesed ka palgakalkulaatorit ning infot 2018. aasta tuludeklaratsiooni kohta.

Inimestest guugeldasid eestlased kõige enam autoõnnetuses hukkunud ajakirjanikku ja saatejuhti Signe Lahteina, kellega toimunud tragöödia puudutas kõiki, pannes meid rohkem mõtlema liiklusohutusele. Kõige populaarsemateks elavateks eestlasteks osutusid 2018. aastal loomulikult nublu, Elina Nechaeyva ning Markkus Pulk - neile järgnes kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes oli ühtlasi ka otsituim sportlane.

Kaubandusvaldkonnas guugeldati kõige enam vastavatud kaubanduskeskust T1, Circle K-d ning Mustamäe Elamuste Keskust. Sündmustest huvitas inimesi lisaks jalgpallile kõige enam Weekend Festival, Ironman Tallinnas ning tänavune muinastulede öö. Napilt jäi esikümnest välja Narvas toimunud suurlavastus Kremli Ööbikud.

TOP 10 otsituimad:

Jalgpalli MM

Eurovisioon

Signe Lahtein

T1 kaubanduskeskus

Tuludeklaratsioon

Weekend Festival

veetemperatuurid

palgakalkulaator

Nublu

Ironman Tallinn

TOP 10 populaarsemad eestlased:

Nublu

Elina Nechayeva

Saskia Alusalu

Markkus Pulk

David Pärnamets

Igor Mang

Signe Laigu

Ketter Orav

Karin Tammaru

Uudo Sepp

TOP 10 sündmused:

Jalgpalli MM

Eurovisioon

Weekend Festival

Ironman Tallinn

Muinastulede öö

Eesti Laul

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee