Stiilispikker

NUTIKAS TÜNG: loe, kuidas mees ülbe kinniparkija üle trumpas (7)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 12. detsember 2018, 21:04
Foto: Pixabay
Bored Panda vahendab kellegi AngrieAussieGam3ri (tõlkes TigeAustraaliaMängur, edaspidi TAM) põhjalikku ülevaadet selle kohta, kuidas keegi tundmatu ülbik pidevalt tema auto kinni parkis ja mismoodi mees lõpuks olukorra lahendas. Võtame kirjelduse lühidalt kokku.

* TAM elab kesklinna lähistel suures kortermajas, kus iga korteri juurde kuulub kaks majasisest parkimiskohta. Parkimiskohad laiuvad viiel korrusel. Igale korterile kuulub pikk, aga kitsas parkimisala, kuhu autod tuleb parkida üksteise ette. Kui korraga on pargitud kaks masinat, siis tagumine neist välja ei pääse.

* Kahe korteri parkimisala vahel on tugisammas ja selle taga umbes autopikkune plats. Selline, kuhu autot mõistetavatel põhjustel sisse manööverdada ei saa, aga kuhu mahub näiteks mootorratas.

* TAM peab kodus ühtainsat autot ja pargib enamasti tagumisele kohale. Selleks, et sõbrad vajaduse korral – ja ette hoiatades – saaksid teist parkimiskohta kasutada. TAM ei kasuta autot iga päev (korter asub ju ikkagi kesklinnale üsna lähedal) ja sõbrad ostavad talle mugava parkimisvõimaluse eest mõnikord õlut või kütust.

* Ühel reedel aga avastas mees, et täiesti võõras auto on pandud tema parkimisala eesmisele kohale. See oli päris tüütu lugu, sest TAM oli just mõelnud oma autoga sõitma minna. Aga katsu sa suurest kortermajast autoomanikku üles leida ja korrale kutsuda.

* Ülbe parkimiskoha varas oli leidnud mugava koha ja jätkas oma tegevust umbes viie nädala jooksul. Alati just reedeti. TAM jättis talle kojamehe vahele algul viisakamaid ja hiljem juba kurjemaid märgukirju. Lõpu poole juba F-tähega sõnu sisaldavaid. Aga auto jätkas reedeti võõra koha hõivamist. Lõpuks jättis mees ühel reedel ülbikule kirja, millel tolle auto numbrimärgiga foto ja teade, et ta kavatseb edaspidi lasta auto ära teisaldada.  

* Järgmisel päeval oli auto endiselt sama koha peal ja ka kiri veel alles. „Pakun, et keegi läks reedel välja, jõi end täis, otsustas minna autole järgi „hiljem“ ega hoolinud grammigi ebamugavusest, mida ta sellega teistele põhjustas,“ nentis TAM.

* Mees võttis ühendust majavalitsusega ja seejärel autopuksiiriga. Paraku selgus, et puksiiri juht ei ole nõus autot teisaldama parkimismaja kolmandalt korruselt.

* TAM oli eriti tige, sest pidi sõpradega sõitma minema. Kuna päev oli nagunii rikutud, siis mõtles ta esmalt, et istub võõra auto kapotile ja ootab, kuni selle tühmpeast omanik välja ilmub.

* Siis tuli talle aga mõte ja see sai teoks tehtud.

Foto: Selline näeb välja parkimismaja skeem. "Jackass Car" viitab ülbiku autole. (BoredPanda/AngrieAussie/Gam3r)

* TAMi vanematekodus on garaaž, milles tema projektiauto. Et see võimalikult vähe ruumi võtaks, kasutab mees masina ruumi nurka nihutamiseks seadeldisi, mille nimi on vehicle positioning jack, eesti keeli auto tõste- ja transpordikäru (midagi SELLIST). Iga autoratta ümber pannakse üks väikeste ratastega seadeldis, seejärel tõstetakse auto hüdrauliliste kangide abil üles ja veeretatakse üsna kergelt soovitud kohta – ja suunas. Kasvõi pikiteljega 90-kraadise nurga all külgsuunas.

* TAM helistas sõpradele, otsis vanematekodust seadeldised ja võõra masina nihutamine läkski lahti. Muidugimõista veeretatigi see ülalkirjeldatud pimedasse orva – nii, et autonina ja seina vahele jäi ca 30 cm ja tagaotsa ning tugiposti vahele samapalju. Et veeretamine oli lõbus ja kerge, tehti autoga oma pool tosinat tantsuringi. Seejärel võttis mees tööriistad ja oma kurja kirja ning läks sõpradega nädalavahetust nautima.

* „Kui ma esmaspäeva pärastlõunal pärast pikka nädalavahetust tagasi tulin, siis oli auto endiselt seal, pole ka ime,“ irvitas mees tagantjärgi. Masina esirattad olid asendit vahetanud, mis näitas, et omanik oli siiski püüdnud oma masinat kätte saada.

* Hiljem sel samal nädalal oli auto lõpuks siiski kadunud – väga võimalik, et sama meetodi ja tööriistade abil.

* „Ma pole seda autot rohkem kunagi näinud,“ lõpetas TAM oma ülevaate.

7 KOMMENTAARI

v
Vatnik 15. detsember 2018, 15:36
Kindlasti aitab ihuhädade väljutamine kapotile...
k
kossa 13. detsember 2018, 11:35
soomes käis asi lihtsamalt-ilma hoiatamata oli juhipoolne klaas sisse löödud.ära pargi võõrale kohale,isegi kui see nädalajagu tühi on seisnud.
Loe kõiki (7)