Suhted

9 KUUD OOTUST: kuidas hoida rase naine õnnelikuna? 

Ohtuleht.ee, 31. detsember 2018, 13:05
 Pixabay
No nii, test näitas, et on oodata lapsevanemateks saamist? Palju õnne! GQ õpetab, mida tasub teha ja mida mitte teha, et su rase naine oleks lapseootuse ajal õnnelik – ja seeläbi sina ka.

Esimene trimester (nädalad 0-13)

Võid tunda vajadust poputada oma perekonda kokanduskunstiga. See on kena ja õilis tegu, aga konsulteeri kindlasti oma teise poolega. Muidu võib juhtuda, et sa serveerid prouale taldrikutäie hõrkusid al dente spagette värske peterselli, chorizo-vorstide ja chilli-õliga ning roog tuleb kohe lauale tagasi. Naise kurgust.

Esimesed kolm raseduskuud võivad olla üks veider aeg: suus tuntakse veidraid maitseid ja keha ründab juhuslikel hetkedel iiveldus (mitte tingimata vaid hommikuti). Enamik naisi eelistab jääda lihtsate soolaste ja tärkliserohkete toitude juurde, et magu vaos hoida. Teinekord võib köögis chef de cuisine’i mängimisest märksa hoolivam olla see, kui tood naisele töölt tulles suure paki kartulikrõpse.

Rasedusäppe vali targasti

Isadele mõeldud rasedusrakendused on reeglina kasutud ja patroniseerivad. Lisaks võib inglisekeelsete äppide puhul tekitada segadust kasvõi teade „nüüdseks kaalub su beebi umbes 2 naela ja 10 untsi ja on kolmveerand jalga pikk“.

Teine trimester (nädalad 14-27)

Ära muretse seksi pärast

Beebi ei saa haiget, kui tema issi ja emme hullavad. Sa ei müksi last vastu pead, titt ei haara su riistast, ei pista seksi ajal pead välja, ütlemaks „tsau, paps“. Kõik on turvaline ja kui teie seksuaalelu sai esimesel trimestril kannatada, siis nüüd on lootust paranemiseks.

Otsi tuge

Sina ei kanna last oma kõhus, aga ka sina saad lapsevanemaks. Ning sulle võib olla suureks toeks selle teadmine ja teadvustamine, et sa pole ainus, kes seda läbi elab või on elanud. Võta ühendust sõpradega, kel on lapsi, suhtle beebikoolides teiste meestega või uuri, kas piirkonnas on mingeid isade tugigruppe.

Ära koonerda jalamassaažiga

Naise gravitatsioonikese nihkub raseduse ajal ja teise trimestri ajal võib lisandunud raskus olla jalgadele harjumatult suur. Jalamassaaž pakub leevendust, rahustab väsinud lihaseid ning tekitab naises tunnet, et tema eest hoolitsetakse ja temast hoolitakse.

Kolmas trimester (nädalad 28-40)

Ole inimkilp

Palju vähemate piiridega inimeste jaoks pole miski põnevam kui nähtavalt rase naine. Nad võivad ilma loata tema kõhtu puudutada, tema suurust kommenteerida või uurida, „kui lähedal väljavupsamine on kah?“ Kui näe midagi sellist tekkimas, siis aseta end õrnalt raseda kodaniku ja piirideta kodaniku vahele, moraalselt või füüsiliselt. See teenib sulle populaarsuspunkte.

Ja muidugi on tore, kui sa ühistranspordis juhid ootamatult märkamatute istujate tähelepanu nende kõrval seisvale rasedale naisele.

Sünnituseelsetel nädalatel on naised väga keskendunud sünnitamisele ja kõigele, mida selleks vaja teha. Võta enda prioriteediks neljaks trimester: need nädalad, mis järgnevad tite sünnile. See on imeline, aga ka keerukas aeg. Sünnib isa side lapsega, aga vanemad peavad leidma ka aega enda ja maksimaalse väljapuhkamise jaoks. Niisiis valmistu varakult: varu kiiresti valmistatavaid toite, koosta nimekiri lähedasematest inimestest, kel on lubatud teid külastada, valmistu strateegiliste uinakute ajal ellu jääma ja veendu, et Netflix töötab.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee