Suhted

Autohullu ABC: kiirabi olukorras, kus autoarmastus kipub suhet lõhkuma 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 7. jaanuar 2019, 09:28
 Pixabay
Mida teha, kui sinu autoarmastus kipub suhet varjutama ning kaasa vaatab sind järjest kurjema pilguga ja ähvardab kohvreid pakkima minna? Jagame mõne soovituse, kuidas murepilvi kooselu kohalt hajutada. Oluline on muidugi järjepidevus.

Kui auto on peres pisut enam kui tarbeese ning sellele kulub suur osa vabast ajast, siis võib paratamatult tekkida elukaaslasega eriarvamusi.

Pole harvad need juhud kui naine või mees muutub auto peale armukadedaks ja seab autohullu valiku ette „kas mina või Plekk-Liisu”.

Auto pole selles draamas süüdi, aga sina oled küll! Kui pöörad elukaaslase asemel liiga palju tähelepanu oma neljarattalisele sõbrale, ole valmis tagajärgedega silmitsi seisma.

Nagu igas konfliktisituatsioonis, tuleks olukorda hinnata ning asuda siis rahulikult asju lahendama. Kõigepealt tuleb sul seista silmitsi iseendaga ja endale tunnistada, et oled parandamatu autohull.

Järgmiseks tuleb sul astuda valus samm ja valida: mida sa siis õigupoolest tahad, kas peret või autot? Kui oled jõudnud selgusele, et sa esmajärgus hindad kooseluga kaasnevaid boonuseid, astu samme pererahu taastamiseks. Järgnevatest juhistest võib olla abi.

Selgita, miks see on nii kallis

Kui autol on käsiraamat, on aeg see nüüd lauale panna. Paku elukaaslasele välja romantiline õhtu koos Plekk-Liisu kasutusjuhendiga. Selgita armsamale, miks on vajalik auto hooldusjuhendiga tutvuda. Sellepärast, et auto püsiks heas korras!

Teine samm: otsi üles kõik tšekid, arved, kuludokumendid, kust on näha, kui palju auto „pidamine” maksab ja tutvusta neid oma teispoolele. Ole valmis andma üksikasjalikke selgitusi. Võimalik, et selleks kulub järjekordne romantiline õhtu.

Paku kallimale  võimalust täita iseseisvalt autohoolduse miinimumkava, kinnitades sealjuures, et oled valmis teda igal hetkel toetama ja ulatama oma abistava käe. Autoarmastus on nagu iga teine – tahad saada, pead ka vastu andma.

Tegevuskava kaaslasele

1. kontrolli regulaarselt auto väljalaskesüsteemi seisukorda

2. kasuta kvaliteetset kütust,

3. kontrolli regulaarselt rehvirõhku,

4. kontrolli rihmade ja torustike seisukorda,

5. kontrolli konditsioneeri seisundit,

6. vaheta regulaarselt kütuse- ja õhufiltreid,

7. vaheta regulaarselt õli ja õlifiltreid,

8. kontrolli õli- ja jahutusvedelike taset

9. kontrolli ja hoolda kõiki teisi komponente samuti.

Kallim ähvardab lahkuda!

Võimalik, et pärast neid kahte õhtut ei püüagi su kaasa sind enam mõista vaid süüdistab raha raiskamises, mõttetus auto ikoniseerimises ja tuhandes muus surmapatus. Saaremaal sureb mustlase vana hobune, sina oled süüdi!

Tõenäoliselt on nüüd käes see hetk, kui avastad, et su elukaaslane seisab pakitud kohvritega esikus ja on valmis välja kolima. Sinu romantilised autoteemalised õhtud on raisatud aeg ja oma tegevuskava võid sa ise ellu viia!

Päästemissiooni alga! Esmalt selgita oma kallimale, et kõik auto heaks tehtud tegevused on tegelikult tehtud ka tema heaks ja teie suhte nimel.

Sest kõik see ei olnud pelgalt selleks, et pikendada auto eluiga, hoida selle jääkväärtust, vähendada tuleviku remondiarveid ja hoolitseda puhtama keskkonna eest.

See kõik on ju selleks, et niiviisi hoolitsed sa elukaaslase ja kogu perekonna heaolu eest. Ja nende heaolu on sinu jaoks absoluutselt kõige tähtsam! Ära jumalapärast räägi tõtt, seda, et sul oli väike lootus, pöörata kallim autousku. Vaiki kui haud!

Mida aga teha, kui elukaaslane siiski liimile ei lähe, loe edasi Acceleristast.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee