Reis

Turismimess keskendub tänavu peredele 

Kersti Eero, 7. veebruar 2019, 15:25
Eestimaalastele tutvustavad oma reisimisvõimalusi üle 500 eksponendi 30 riigist.  Pixabay
Homme algav Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest keskendub tänavu peredele. 28. korda toimuval reisimessil osaleb 533 eksponenti 30 riigist. 

„Uute sihtkohtadena on messil esindatud Guatemala ning Kariibi meres asuv Turks ja Caicos,“ ütleb Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus. Vanadest lemmikutest leiab taaskord pakkumisi nii Türki, Kreekasse kui Kanaari saartele, Kagu-Aasia kaugemate kantide kõrval on põhjust Piritale põigata neilgi, kel plaanis vaid pikk nädalalõpp mõnes Euroopa suurlinnas. Või soov hoopis Eestimaad avastada.    

„Puhka Eestis!” hallis on platsis kõik Eesti maakonnad, kokku tutvustab oma piirkonna puhkusevõimalusi üle 300 turismiettevõtte. „Loomulikult leiab külastaja siit ka kodumaised spaad. Aga selleks, et näha, kui head pakkumised on, peab ise kohale tulema,“ kinnitab Lugus. 

Kes aga ei ole veel suutnud otsustada, kuhu võiks reisida, võib pilgu peale visata Reisiklubi programmile, kus päevakorral mitu eksootilistest sihtkohta, kaasa arvatud Guatemala, Kuuba ja Bali.  

Esmakordselt osaleb Tourestil Guatemala, mille üks tõmbenumber on Tikal Peten. Iidne maiade pärand kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.  Pixabay

Hea võimalus messimelus korraks jalgu puhata tekib “Elamused ja maitsed” hallis, kus on väljas Eesti toidupiirkonnad just neile iseloomulike hõrgutistega. “See üheks nädalavahetuseks avatud Eheda Eesti Toidu pop-up resto on tõenäoliselt parim koht, kus saab kerge vaevaga ära maitsta kogu tõelise Eesti toidu ning viimased aastad on näidanud, et inimesed oskavad seda hinnata,” ütleb Lugus. Kolu külakõrtsi keskkonnas pakub oma roogi üle 30 väiketootja. Samas ootab ka Eesti toidupiirkond 2018 “Pärnumaa maitsed” lapsi üheskoos kokkama. 

Reisimess Eesti Näitustel kestab 8.-10. veebruarini ja tavapilet maksab 5 eurot, perepilet 10 eurot. 

OHTULEHT.EE

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee