Kasulik

Lume- ja jääpurikaõnnetused on kohtusse jõudnud ning summad on suured (1)

Kodus.ee, 7. veebruar 2019, 18:42
Foto: Pixabay
Eesti Korteriühistute Liit tuletab kõigile kinnistuomanikele veelkord meelde, et üleliigne lumi, purikad ja jää tuleb katuselt eemalda ning hoolitseda libedusetõrje eest nii kinnistul kui piirnevatel kõnniteedel.

„Paraku kipub tihtipeale olema nii, et jääpurikate ja libedusetõrjesse suhtuvad leigelt nii korteriomanikud kui ka väheteadlikumad ühistujuhid - arvatakse, et meie maja juures pole ju kunagi midagi juhtunud, küllap ei juhtu ka nüüd,“ nendib EKÜ õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Ta rõhutab, et olukord on siiski väga tõsine – libeduse ning katuselt langenud lume ja jää tõttu toimunud õnnetused on juba kohtutesse jõudnud ning summad, mis ohvritele maksta tuleb, suured. „Kõige hullem on asjaolu, et vastutaja hooletus võib ühel hetkel maksta inimese elu,“ hoiatab Mardi.
Ka heakorraeeskirja kehtestanud kohalikud omavalitsused teostavad talvist kontrolli, hoolimatut kinnistuomanikku võib heakorraeeskirjade rikkumise eest ka trahvida. „Mõne maja juures on jäine koht lindiga piiratud, aga piiramine ei vabasta majaomanikku vastutusest võimalike õnnetuste ees ega katuse hooldamise kohustusest,“ hoiatas Mardi.

Mullu jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus tõi kaasa veel ühe väga olulise muudatuse: seaduse kohaselt kehtib korteriomandist tuleneva nõude korral korteriomanike ühine vastutus. „Näiteks lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral vastub korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud,“ selgitas Urmas Mardi.

Edasi loe portaalist kodus.ee.

Samal teemal

15. veebruar 2019, 21:00
ÕL VIDEO | Linnaisad püüavad libedusega võidelda. Ilmaolud võitlevad vastu.
10. veebruar 2019, 08:42
Kiirabi argipäev: 4-5 väljakutset libeduse tõttu kukkunutele
8. veebruar 2019, 14:16
Kalle Klandorf: tekkinud on lumehelbekeste põlvkond, kes labidat kätte ei võta ja autot välja ei kaeva
8. veebruar 2019, 13:05
FOTOD | Ettevaatust! Libedad teed niidavad jalust

1 KOMMENTAAR

v
vaatleja 8. veebruar 2019, 09:20
meil ju juba riiklikul tasemel inimelu ei maksa punast krossigi. Ja sa tahad, et rahvas siis väärtustaks? Kui seda tehtaks siis poleks laipade mägesid teedel tänavatel. Riik näidaku ette, et väärtustab inimelu. Siiani on riik näidanud, et kuidas väärtustada ainult ametnike taskuid.