Reis

GIBRALTAR – ehe inglise nurgake keset Hispaaniat 

Marko Kadanik, 30. märts 2019, 00:01
GIBRALTARI SÜMBOLID: Vahepeal kuivas ahvide arv kokku ja neid olevat Marokost juurdegi toodud. Praegu on ahvide koloonia taas täies elujõus. Marko Kadanik
Gibraltar on väike, pindalalt umbes kaks Aegna saart. Kui arvestada, et poolel sellest on ligi poole kilomeetri kõrgune rahvuspargiks kuulutatud kalju, jääb järele ühe Aegna saare suurune lapike, kuhu kogu enam kui 30 000 elanikuga linn peab ära mahtuma. Ometi on see piisavalt suur, et Hispaania päikeseranniku rannapuhkusele meeldivat inglispärast vaheldust pakkuda.

Costa del Soli turistilinnakestest Gibraltarile minna polegi nii keeruline ega aeganõudev. Enamikust neist on Gibraltar vähem kui saja kilomeetri kaugusel. Gibraltariga piirnevasse La Linea linnakesse käivad ka liinibussid (rong küll mitte), kuid vähemalt esimest korda sinna sõites on lihtsaim osta kohalikust turismifirmast päevareis, milles on kõik olulisemad vaatamisväärsused sees. Veebruaris maksis see 44 eurot. 17 euro eest oleks saanud sama bussiga ka n-ö kaubareisi, mis ekskursioone ei sisalda, aga kuigi ekskursioone saab Gibraltaril ka kohapeal osta, oleks see asjaajamise tarbetult keeruliseks teinud.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee