Tehnika

Euroopa Komisjon kiitis heaks uutele sõidukitele kohustuslikud turvameetmed (5)

Toimetas Aare Kartau, 28. märts 2019, 07:15
Foto: Pixabay
Autotootjad, pange end valmis uuteks pingutusteks! Euroopa Komisjon kiitis heaks uued turvameetmed, millele alates 2022. aastast peavad vastama kõik müügile tulevad autod. Väristav gaasipedaal, alkolukk ja turvaklaas on vaid mõned nõutud uuendustest.

Euroopa Liidu institutsioonid on jõudnud esialgse kokkuleppeni, mis sätestab uued turvanõuded sõidukitele. Alates 2022. aastast on uued turvavahendid kohustuslikud kõigile liiklusvahenditele, mis Euroopa teedel liiguvad. Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks jõuda aastaks 2050 tulemuseni, kus liikluses hukkub null inimest.

Statistika näitab, et 90% kõikidest liiklusõnnetustest juhtub inimese süül, peamiselt on põhjuseks kiiruse ületamine, kõrvalised tegevused roolis, ebaadekvaatsed juhtimisotsused, hooletus, oskamatus.

Euroopa Liit loodab edaspidi vältida raskeid liiklusõnnetusi uue tehnoloogia abiga ning on jõudnud otsusele, et autotootjatele tuleb kehtestada karmid ohutusnõuded.

Uued ettekirjutused toovad kaasa rea kohustuslikke turvaabisid, mis tuleb autotootjatel aastaks 2022 lisada kõikidele uutele sõidukitele, mida Euroopa Liidus müüakse, olgu tegu siis sõiduautode, veokite, busside või mõne muu transpordivahendiga.

Juhul kui autoroolis istub inimjuht, tuleb autotootjal teha kõik endast sõltuv, et juht ei saaks ebaadekvaatselt käituda, näiteks kihutada või end purju juua ja siis sõitma minna.

Millistele turvameetmetele autod peagi vastama peavad, loe täpsemalt Acceleristast

Foto: Accelerista

5 KOMMENTAARI

a
asd 28. märts 2019, 19:20
Seadusetööstuse töölistele tuleb jagada rumalate seaduste tuvastamise soft ja värinaga klaviatuur, mis värisema ja hüplema hakkab, kui seadus eriti üle võlli sisu saama hakkab. Nii oleks rändeseadus suudetud ära hoida.
n
28. märts 2019, 09:48
ntsip algatas eelnõu et kõige turvalisem oleks liiklus juhul kui kõik autod liiguksid ainult otse Brüsselist tulevate raadjosignaalide järgi
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee