Suhted

5 STRATEEGIAT, kuidas alustada vestlust Tinderis (2)

Ohtuleht.ee, 22. aprill 2019, 18:17
Foto: PantherMedia/Scanpix
Reaalses maailmas võib silma jäänud neiule öeldud lihtne „Hei!“ olla enda tutvustamiseks tõhus viis. Tinder on aga hoopis teistsugune maailm. Kuna kokkusobivusi (match-e) ning sõnumeid laekub väljavalitule tõenäoliselt palju, pead edu nimel teiste seast välja paistma. Õnneks aitab sind hästi valitud avalause.

Suhtetreener Connell Barretti sõnul koosnevad parimad kohtingurakenduse avalaused neljast komponendist – need on personaliseeritud, õige pikkusega (maksimaalselt kaks-kolm lauset), mängulised, ent mitte seksuaalsed ja muidugi mitte igavad. Barretti sõnul on Tinderi vestluse alustamine lihtsate „Hei“ või „Tere“ abil niivõrd tavalised ja igavad, et valitud naine võib kohe huvi kaotada ning mitte isegi vastata. Portaal The Date Mix vahendab Barretti viit strateegiat, et Tinderis kasutatud avalause oleks edukas.

1. Alusta personaliseeritud küsimusega

Barretti sõnul näitab küsimuse küsimine huvi ning paneb ka teise poole rääkima. Näiteks kui näed naise profiilipiltidel koera, küsi temalt tolle lemmiku nime. See on lihtne, ent efektiivne. Kui sa ei lähe kohe täiesti isiklikuks, on kõik korras.

2. Küsi „Kas sa pigem...“ küsimus

Selline lähenemisviis on lõbus ning unikaalne, eriti kui suudad seda seostada millegagi tema profiililt. Näiteks kui ta on reisihimuline küsi temalt „Kas sa läheksid pigem Pariisi või Rooma?“

Foto: PantherMedia/Scanpix

3. Ole vaimukas ning proovi sõnamänge

Sõnamängud on tavaliselt labased, kuid Tinderi avasõnaks sobivad nad hästi. „Need naljakad ja tobedad – mida rohkem oigamapanevad, seda parem,“ väidab suhteekspert Barrett. Ta soovitab üritada väljavalitu nimega sõnamäng luua. 

4. Kasuta emotikone

Barretti sõnul aitavad emotikonid ehk emojid väljendada emotsioone, mida pelgalt sõnad ei suuda. „Lisades teksti lõppu naerunäo või mõne teise emotikoni, aitab luua tunnetuse lisakihi, mis muudab vastuse tõenäolisemaks,“ teatab suhteekspert. Kuid piltmärkidega tuleb olla ettevaatlik, et mängulisus kiirelt seksuaalsuseks ei muutuks.

5. Valmista avalause ette

Kopeeritud avasõnast peaksid siiski iga hinna eest eemale hoidma. Kui sa kasutad sama sissejuhatust, nagu varem keegi teine, on see kindlasti ebatõhus. Hea ettemõeldud avalause peab olema mänguline, flirtiv ja veidi tobe. Efektiivne on ka see, kui oled tutvunud tema profiiliga ning oskad nähtu kuidagi avalausega seostada. Tore vestluse alustamine on ka näiteks selline: „Wow! Me saime match-i. Kuidas see Tinderi asi töötab? Kas me oleme nüüd nagu kihlatud?“ Lihtsast tervitusest on analoogne variant parem.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee