Suhted

LUGEJA KÜSIB: kas tõesti peaksin sünnipäevadeks kinkima nii meeletuid summasid? (104)

Ohtuleht.ee, 10. mai 2019, 10:15
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Meil on tutvusringkonnas sügis ja talv selline rahulikum aeg, kui sünnipäevi eriti ei ole. Kel on, kipuvad neid tähistama samuti pigem kevadel ja suuremalt. Nüüd ootabki ees uus sünnipäev – mehel saab lapsepõlvesõber 38aastaseks. Mind haarab aga paanika, palju peaks raha kinkima,“ kirjutab Õhtulehele 33aastane Aire.

„Töökaaslastelt juba uurisin, kuid neilt kuulsin ikka väga ulmelisi summasid. Ise mõtlesin, et tavaline sünnipäev võiks olla 20–25 eurot. Lisaks võtaksin veel lille ja kommikarbi. Töökaaslased pidasid aga normaalseks panna ümbrikusse vähemalt 50 eurot,“ kurdab Aire, et tema jaoks on see liialt suur summa.

„Ma pean mais veel vähemalt kolmele sünnipäevale minema. Kuid selliste summade puhul tuleb mul mingi vabanduse leida ja loobuda. Kas tõesti kingitakse nüüd sünnipäevadeks nii meeletuid summasid?! Mees ei oska kah pakkuda, mis summas me peaksime kingituse tegema,“ on naine nõutu.

„Isegi pereringis ei kuluta me kingitustele niivõrd palju raha, vaid hindame pigem koosolemist. Kuidagi kummaline on siis sõpradele niivõrd kallist kingitust teha,“ huvitab Airet, kui palju teised keskmiselt kingituseks raha ümbrikusse panevad.

Kas piisab 20 eurost? Või peaks see summa olema suurem?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee