Tehnika

UURING: eestlase jaoks on auto tarbeese, mille ostmise põhikriteeriumiks on hind (2)

Toimetas Aare Kartau, 7. juuni 2019, 07:15
Kristiine keskuse parkla.Foto: Alar Truu
Tänavu aprillis Swedbanki tellimusel korraldatud küsitlusest selgub, et valdav osa Eesti inimestest ostab auto hinna järgi. Sellega sõidetakse kolm kuni viis aastat.

Ligi 80% elanike jaoks on auto ostmisel põhiliseks kriteeriumiks selle hind. Seejärel peetakse oluliseks auto vanust, ülalpidamiskulusid ning auto suurust ja klassi. Lisaks mõjutab ostuotsust ka auto läbisõit ja mark. Vähem vaadatakse auto disaini, mootori võimsust ning keskkonnasõbralikkust.

Kõige rohkem vaatavad auto hinda 56-aastased ja vanemad autoostjad. Sõiduki ülalpidamiskulusid jälgivad rohkem aga naised ja need autoomanikud, kes elavad väljaspool pealinna.

Swedbanki statistika järgi ostavad eestimaalased kõige rohkem järgmiseid mudeleid: Toyota RAV4, Citroen Berlingo, Škoda Octavia ja Kodiaq ning Volkswagen Tiguan.

Autot peetakse kolm kuni viis aastat

Pool küsitlusele vastanutest vahetavad autot kolme kuni viie aasta tagant. Iga viies sõidab sama autoga kuus kuni üheksa aastat ja veerand vastanutest kasutab ühte autot kümme aastat ja rohkem. Tihedamini vahetavad oma autosid Eesti elanikud vanuses 18-45 ja inimesed, kelle sissetulek on rohkem kui 700 eurot kuus.

Laias laastus on tõeks saanud see, et auto on muutunud tarbeesemeks, mis võetakse renti või liisingusse, ning mida siis kogu garantiiaja vältel kasutatakse. Mis autost edasi saab, ei ole enam kasutaja mure. 

Põhjalikumalt loe eestlaste autoeelistuste kohta Acceleristast.

Foto: Accelerista

2 KOMMENTAARI

p
põhikriteerium on läbisõit. 7. juuni 2019, 13:19
saksast toodud vanad taksod, mis on läbisõitnud 500 000-700 000 ja eestis tagasi keritud 250 000 peale lähevad kiirelt loosi, aga õiget läbisõitu näitavat autot ei ostaks eestlane kunagi, ta kerib veel tagasi, kui ise hakkab autot müüma :)
t
7. juuni 2019, 12:12
Toxicwap is one of the largest and most used wapsites worldwide. You can make use of this site to download all your Movies, TV series, Games, Apps, Music, and so much more! This article certainly means that, with Toxicwap right on your mobile phone or PC, you can never miss out on the fun.