Suhted

Lugeja pahandab: kõik homod ja lesbid ei ole traagilise lapsepõlvega (62)

Ohtuleht.ee, 2. juuli 2019, 10:48
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Eile juhtusin tänu sotsiaalmeediale lugema kellegi arvamuslugu, kus väideti, et iga omasooihara seksuaalsuse taga on isiklik tragöödia. Jumal tänatud, et selline lora tuli väga kallutatud veebilehelt. Küll olid seal näited ärakasutatud lastest, siis vanemate puudulikust tähelepanust lapsele – kuid need polnud ainsad põhjused, mille pealt väideti, et see muudabki inimese omasooiharaks. Ma julgen heteroseksuaalsena vastu vaielda,“ pahandab Kaidi.

„Mu tutvusringkonnas on piisavalt omasooiharaid inimesi, et seda väita. Neil kõigil on väga toredad ja toetavad pered. Enamikul ka õed ja vennad, kes on heteroseksuaalsed. Nende lapsepõlv on palju eeskujulikum neist, keda mäletan oma lapsepõlve mänguväljakutelt. Näib, et nüüd üritatakse igale lesbile või geimehele mingi karm lapsepõlv ja trauma juurde valetada. Nagu ususekt oleks valinud omale ohvrid, kes peavad oma usku muutma. Elage ja uskuge, aga laske elada ka teistmoodi uskujatel!“

„Mulle on alati meeldinud ütlus, et kerge on hukka mõista, aga palju raskem mõista. Ma üritan siis neid mõista – äkki nende maailmapilt on lihtsalt niivõrd piiratud. Võibolla need inimesed ei ole peale televiisori oma elus ühtegi omasooiharat isegi kohanud. Või äkki nad ei teagi, et keegi armastatud inimene nende perekonnast on loodud armastama kedagi samast soost. Las jääda lootus, et kunagi on nad avatud maailmale, mis ulatub nende ninaotsast natuke kaugemale. Äkki nad siis ei tee enam nii kitsarinnalisi üldistusi. Elus on niigi palju valu ja vihkamist – isegi armastus ja suhted on keerulised. Kuni armastus kellelegi liiga ei tee, siis ei tohiks see olla ka teiste arvustada ja hinnata,“ usub noor naine.

62 KOMMENTAARI

a
Aniir 13. juuli 2019, 13:06
Ma tunnen isiklikult kahte lesbit. Ûhte kuritarvitas ta oma isa seksuaalselt palju aastaid (ôde pääses) ja teist Rapla kooli vene keele ôpetaja, kes kasutas ära noore tüdruku ônnetult lôppenud armulugu ühe noormehega. Kumbki neist pole ônnelik ja uhke lesbi.
e
Ei tolereeri 13. juuli 2019, 10:23
Sinu kommentaar ei vasta reeglistikule. Nii pakub moderaator välja. Millised siis on need reeglid? Tundub, et reeglitele vastavad ainult kiitvad hinna...
(loe edasi)
Loe kõiki (62)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee