Stiilispikker

TSIVILISEERIMATU STIIL: Hiina linn keelas avalikkuses „Pekingi bikiinid“ (2)

Toimetas Aare Kartau, 5. juuli 2019, 11:43
Pekingi bikiine demonstreeriv Hiina mees.Foto: Wikimedia Commons
Igal suvel, kui Hiina linnades valitseb põrgukuumus, tekivad tänavapilti keskealised mehed, kes on jahutuseks oma särgid üle kõhu rullinud. „Stiil“, mis on saanud hüüdnimeks „Pekingi bikiinid“, keelati seadusega ühe Hiina suurlinna poolt, teatab CNN.

Hiina idapoolses Shandongi provintsis asuvas Jinani linnas elab 8,7 miljonit inimest. Kuna ka seal on Pekingi bikiinid palavate ilmadega levinud, otsustasid linnavõimud kummalisele moeröögatusele piiri panna. Teisipäeval avaldati määrus, millega ei tohi inimesed avalikes kohtades särki üles rullida ega seda ka täielikult ära võtta. 

Jinani võimude teatel on paljud „tsiviliseerimatu fenomeni“ kohta kurtnud ning see on linna kuvandit kahjustanud. Linn ajas nüüd asja joonde määrusega, mis keelab mitmeid n-ö kohatuid käitumisvorme linnapildis. Nende hulka kuuluvad peale Pekingi bikiinide ja ülakeha paljastamise veel avalik tülitsemine, järjekordades trügimine, reostamine ning kombetult koeraga jalutamine. Sotsiaalmeedias avaldasid aga paljud inimesed pahameelt, arvates, et linn on korra loomisega üle pingutanud.

Jinan pole aga esimene Hiina linn, kus ülakeha paljastamine on ametivõimudele vastu hakanud. Mais trahviti Tianjinis meest, kes käis poes ilma särgita ringi. Seal kinnitati määrus varem sellel aastal. Handanis on valitsus loonud lausa „hariduslikke“ videoid, milles nimetab noormees oma tüdruksõbra isa tsiviliseerimatuks, sest too ei kanna pargis särki.

2 KOMMENTAARI

e
est 24. august 2019, 14:04
hea et selline " kõhunäitamine" meil levinud ei ole, lapsi sünniks veelgi vähem ----
m
mong 6. juuli 2019, 13:28
Selline asi ei ole moeröögatus, vaid pigem vana traditsioon. Mongoolias on see ka levinud, et mehed näitavad päikesele oma kõhtusid ja mida suurem kõh...
(loe edasi)