Tehnika

GALERII | Linnarahvale näidati kolmerattalist autot (10)

Ohtuleht.ee, 11. juuli 2019, 14:19
NOBE elektriauto esitlusFoto: Erki Parnaku
Sel suvel võis Eestimaal mitmes kohas näha omapärast kolmerattalist autot, mis juubelilaulupeo tuld mööda maad ringi vedas. Tegemist oli Eestis tehtud Nobe elektriautoga. 

Nüüdseks on Telliskivis pisikeses garaažis  valminud Nobe kaks esimest kolmerattalist prototüüpi – Nobe 100 ja Nobe 100GT, mida neljapäeval pealinlastele demostreeriti. 

Samal teemal

Nobe müügijuht Hardi Põder on varem Õhtulehele autot tutvustades rääkinud, et kolmel rattal on mitu põhjust, neist üks lihtsalt ägedusfaktor. Praktilisema külje pealt on tegu aga aerodünaamilise disainiga ja lisaks on kolm ka igati paras number. „Neljarattalised autod on ka kahetonnised – seal peabki olema neli ratast, et seda kõike üleval pidada. Aga Nobe kaal on alla 600 kilo, meil pole vaja. Energia läheb reisijate, mitte auto kere liigutamisele,“ rääkis Põder.

Päris masinad hakkavad ettetellinutele kohale jõudma 2020. aasta suve lõpus.

10 KOMMENTAARI

v
vaatleja 16. juuli 2019, 14:37
Kuidas selline kurgikäru üldse liikluses tohib olla... turvavarustus (turvavööd, turvapadjad jne) puuduvad. Ilmselt ei kannata ka kokkupõrketestid kriitikat...kui neid üldse tehtud on. Sellisega liiklemine on ohtlik.
e
e l e k t r i t s a a b t a s u t a b l o g s p o t c o m 16. juuli 2019, 12:44
Elektri autosid on Eestis varemgi toodetud ja ilusa disainiga nelja rattalisi,kaubabusse samuti.
Loe kõiki (10)